Życzenia z okazji DMB

Miliony skautów i skautek przesyła sobie dziś moc braterskich pozdrowień i życzeń. Niech ten szczególny dzień dla harcerskiej społeczności buduje i umacnia w nas poczucie, że jesteśmy częścią świata skautowego, opartego na wartościach, szacunku do drugiego człowieka, szacunku do przyrody, szacunku do dziedzictwa i historii.

W tym dniu pamiętajmy również, że reprezentujemy ruch, zrzeszający ludzi dobrych, aktywnych i otwartych na innych, że naszą rolą jest wychowanie i wspieranie młodego człowieka we wszechstronnym rozwoju, ale także działanie. Działanie, które pokazuje naszą skuteczność i to, że możemy zmieniać otaczający nas świat.

Z okazji obchodzonego na całym świecie Dnia Myśli Braterskiej, święta upamiętniającego urodziny założycieli skautingu – sir Roberta Baden–Powella i jego żony lady Olave Baden-Powell w imieniu Komendy Chorągwi Stołecznej życzę wszystkim satysfakcji z podejmowanych działań i przyjaźni na całe życie.

Rozkaz specjalny Komendantki

Może Ci się spodobać...