Życzenia

.Boże Narodzenie 2018 roku

Druhny i Druhowie!

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. To czas wyjątkowy, w którym – czy to podczas rodzinnej wigilii, czy w czasie spotkań opłatkowych w drużynach, szczepach i hufcach – składamy sobie najlepsze życzenia. Tych nigdy za mało, jak nigdy za mało pomocnych dłoni, wsparcia na co dzień, oddanych przyjaciół, szczerych uśmiechów, mądrych rozmów. Życzę ich Wam z okazji Bożego Narodzenia i w nowym 2019 roku.

Harcerze tworzą od ponad stu lat wyjątkową wspólnotę. Mogą być wzorem dla innych w swym braterstwie, służbie, poświęceniu, pracy nad sobą. W tych dniach znów mogłam te postawy z podziwem obserwować, gdy z zaangażowaniem dzieliliście się Betlejemskim Światłem Pokoju, gdy z ogromnym wzruszeniem i powagą odwiedzaliście Powstańców, by wręczyć im świąteczne paczki. Życzę Wam, by dobro, które dzięki tym działaniom uobecniło się i połączyło nas, zgodnie z hasłem tegorocznego Betlejemskiego Światła Pokoju, trwało bardzo długo i poszerzało kręgi swojego oddziaływania. „Światła, które łączy” nam wszystkim bez względu na poglądy czy wyznania bardzo dziś potrzeba.

Życzę Wam świąt spokojnych, radosnych i spędzonych w gronie ważnych dla Was osób.

hm. Paulina Gajownik