Za tydzień zaczynamy zlot

Równo za tydzień na Cyplu Czerniakowskim w Warszawie odbędzie się Ogólnopolski Zlot Chorągwi Stołecznej ZHP. Setki harcerzy z całego kraju przyjadą, by pomóc w obchodach 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Zlot rozpocznie się 31 lipca i potrwa do 3 sierpnia. Weźmie w nim udział 49 patroli z całej Polski.

W nocy 31 lipca / 1 sierpnia uczestnicy zlotu wezmą udział w happeningu „Nocna Zmiana Miasta“. W ciągu kilku godzin pojawią się w ciągach komunikacyjnych i najbardziej zatłoczonych w trakcie dnia punktach Warszawy, by przygotować miasto do obchodów. Nocna Zmiana Miasta będzie swego rodzaju grą, w której o kolejnych zadaniach uczestnicy będą dowiadywali się po zalogowaniu do systemu elektronicznego.

 

1 sierpnia członkowie Związku Harcerstwa Polskiego będą obecni wszędzie tam, gdzie potrzebna jest ich pomoc. Harcerze z czterech największych organizacji spotkają się tego dnia o godzinie „W” na Placu Zamkowym. W kilku punktach Warszawy rozstawione zostaną stoiska prowadzone przez Pocztę Harcerską. Na stoiskach warszawiacy będą mogli przygotować kartki do powstańca. Zostaną one dostarczone Pocztą Harcerską.

Także 1 sierpnia członkowie ZHP będą wysyłali zdjęcia z miejsc związanych z Powstaniem wpisując hashtag #zhp70pw. Wszystkie fotografie trafią na Facebook tworząc wyjątkową tablicę pamięci. Zdjęcia będą prezentowane na Cyplu Czerniakowskim 1 sierpnia po zmroku.

2. sierpnia uczestnicy zlotu spędzą na zajęciach rozwijających ich wiedzę o Warszawie i jej historii. Przed południem odbędzie się gra miejska. Uczestnicy Zlotu będą mieli możliwości odwiedzenia i poznania miejsc, w których toczyły się walki powstańcze oraz poznania historii Powstania Warszawskiego. Zlot zakończy się 3 sierpnia harcerską mszą i apelem.

Kadre zlotu stanowi blisko setka instruktorów, w tym Harcerska Służba Zabezpieczenia i Zespół Prasowy. 

Więcej informacji o zlocie znajdziecie na 70.stoleczna.zhp.pl.

phm. Wojtek Puchacz

koordynator promocji zlotu

Może Ci się spodobać...