XX Dzień Papieski TOTUS TUUS

W tym roku pod hasłem „Totus Tuus” obchodzony będzie jubileuszowy XX Dzień Papieski.

Każdego roku w niedzielę poprzedzającą wybór kard. Wojtyły na Stolicę Piotrową w kraju i środowiskach polonijnych obchodzony jest Dzień Papieski. To dzień radości, pamięci o Papieżu Polaku, w łączności z obecnym Ojcem Świętym.

Hasło tegorocznych obchodów to wezwanie biskupie Karola Wojtyły oznaczające „Cały Twój” i wyrażające Jego pełne zaufanie wobec Boga i Maryi, a w konsekwencji do człowieka i całego świata. W trudnym okresie zagrożenia pandemią, która wywołuje wiele lęków o naszą przyszłość indywidualną i społeczną, osoba św. Jana Pawła II – pełna ufności i otwartości na każdego człowieka – może pomóc nam odzyskać nadzieję i ułatwić wychodzenie ze wszelkiego rodzaju kryzysów.

Podczas Dnia Papieskiego co roku na ramach Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia” odbywa się zbiórka na program stypendialny dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miast i wsi. Ze wsparcia „Dzieła” korzysta rocznie blisko 2 tys. osób z całej Polski. Stypendia przyznawane są już od VII klasy szkoły podstawowej i mogą być kontynuowane aż do zakończenia studiów. Przez 20 lat działalności Fundacja pomogła ukończyć studia tysiącom młodych ludzi.

 

Zapraszamy wszystkich stołecznych harcerzy i harcerski do uczestnictwa w:

niedziela, 11 października, godz. 9:00 Msza święta w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie w intencji darczyńców Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” (transmitowana przez Polsat News), celebrowana przez Ks. Kard. Kazimierza Nycza

lub

niedziela, 11 października, godz. 9:00 Msza święta w Bazylice św. Krzyża w Warszawie (transmitowana w programie pierwszym Polskiego Radia), celebrowana przez biskupa pomocniczego archidiecezji warszawskiej Michała Janochę

oraz do odsłuchania transmisji z Koncertu Galowego XX Dnia Papieskiego, o 17:30 w TVP1 (w niedzielę, 11.10). Koncert zarejestrowany będzie 8 października w kościele pokamedulskim na warszawskich Bielanach

_______

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” powstała w 2000 roku. Z pozostałych po pielgrzymce Jana Pawła II do Polski środków utworzono organizację, która początkowo pomagała 500 osobom z 5 wschodnich diecezji. Obecnie z jej wsparcia rocznie korzysta blisko 2000 młodych uzdolnionych osób.

Może Ci się spodobać...