Wyniki wakacyjnego konkursu programowego

Do konkursu programowego “Od przygody do pasji”, którego celem było zachęcenie do wplatania zajęć specjalnościowych w programy obozowe, zgłosiło się 13 drużyn. Raporty w formie fotoreportaży oddało 5 z nich. Podajemy wyniki konkursu.

Zgodnie z założeniami konkursu, drużyna przed wakacjami zgłaszała swój udział, deklarując jaki rodzaj działań specjalnościowych przeprowadzi w czasie obozu. Należało udokumentować fotograficznie realizację tych działań, a następnie – już po obozie – przygotować fotoreportaż. Jury (złożone z uczestników kwartalnej zbiórki specjalnościowej, 8 X) oceniało prace w czterech kategoriach: (1) zgodności realizacji z deklaracją, (2) oryginalności wyboru dyscypliny/specjalności, (3) poziomu realizacji (jakości zaprezentowanej w pracy konkursowej), (4) formy raportu (atrakcyjności fotoreportażu). Każdy juror miał do dyspozycji 25 pkt przy ocenie każdej z prac.  Prace konkursowe oceniało siedmiu jurorów, których noty zostały zsumowane dla każdej z ocenianych prac. Tak  powstała klasyfikacja końcowa w następującym kształcie:

  1. 191 WDH-ek “Młody Las” z Hufca Warszawa Mokotów [161 PKT.]
  2. 200 “Grunwaldzka” WDH “Leśnicy” z Hufca Warszawa Wola [151 PKT.]
  3. 156 WDH-y “Dżungla” z Hufca Warszawa Mokotów [146 PKT.] 
  4. 328 WDSH “Ordu” z Hufca Warszawa Centrum [132 PKT.]
  5. 296 WWDH “Wir” z Hufca Warszawa Praga Południe [109 PKT.]

Laureatami konkursu zostały drużyny, które zajęły trzy najwyższe noty punktowe.

191 WDH-ek (I miejsce),
200 WDH (II miejsce),
156 WDH-y (III miejsce).

Nagrody

Zgodnie z zasadami konkursu, nagroda za I miejsce dostępna była dla drużyn uczestniczących w tegorocznym Mixerze Programowym. Wśród laureatów tylko 156 WDH-y spełniła ten warunek. Dlatego, mimo powyższego rozkładu punktowego – rozkład nagród będzie się różnił.

Za pierwsze 3 miejsca nagrodami są:

– dla drużyn: vouvhery wartościowe: 500 zł (dla 156 WDH-y), 300 zł (dla 191 WDH-ek) i 200 zł (dla 200 WDH), oraz koszulki i worki z logo “Harcerskiej Warszawy” dla członków drużyny;
– dla drużynowych: zestawy sprzętu elektronicznego (DVD, radio samochodowe, odtwarzacz mp5, nawigacja samochodowa)

Drużyny, które zajęły 4 i 5 miejsce otrzymują nagrody wyróżnienia:

– dla drużyn: koszulki i worki z logo “Harcerskiej Warszawy” dla członków drużyny;
– dla drużynowych: zestaw nawigacji samochodowej.

Wręczenie nagród odbędzie się podczas listopadowej zbiórki komendantów hufców w chorągwi.

W imieniu swoim, zespołu jurorskiego oraz kadry specjalnościowej z Piątego żywiołu, serdeczne gratulacje na ręce drużyn i kadry za podjęcie wyzwania.

Czuwaj!

hm. Marcin Adamski
pełnomocnik KCh. ds. specjalności


Z pracami konkursowymi możecie zapoznać się poniżej (załączniki). Jedna z drużyn przekazała jako prace konkursową Album na FB.

 

 

 

Attachments:
Download this file (156.pdf)156 WDH-y [ ] 4911 kB
Download this file (191.pdf)191 WDH-ek [ ] 731 kB
Download this file (200.pdf)200 WDH [ ] 16243 kB
Download this file (328.pdf)328 WDW [ ] 4223 kB

Może Ci się spodobać...