Wyniki konkursu na wzór Odznaczenia Chorągwi

Przez ponad półtora miesiąca w naszej Chorągwi trwał konkurs na wzór nowego odznaczenia. Jedenaście projektów spłynęło w połowie lutego do Komisji Konkursowej, która podjęła obrady, dyskutując i analizując.

Nowemu Odznaczeniu Chorągwi mają przyświecać słowa Aut ne tentaris aut pérfice – „Nie próbuj – Dokonuj!”. Chcemy, aby było to wyróżnienie dla osób, które swoją postawą i działaniem uosabiają tę dewizę.

Przedmiotem konkursu było zaprojektowanie odznaczenia – w formie medalu wybijanego w metalu. Pomysły i wykonanie były różne, interpretacje tematu przewijały się od bardzo minimalistycznych projektów, do medali z przepychem i wyjątkowo rozbudowanej symbolice.

Komisja Konkursowa, zgodnie z pkt VII, ppkt. 6. Regulaminu nie wybrała laureata konkursu.

Komisja konkursowa podjęła decyzję o konieczności dalszych prac nad projektem odznaczenia. Komisja skontaktuje się indywidualnie z autorami prac ocenionych najwyżej, w celu udoskonalenia i wypracowania wspólnej, spójnej wizji nowego odznaczenia Chorągwi.

O dalszym postępowaniu Komisji oraz ewentualnych wyróżnieniach będziemy informować na bieżąco na stronie internetowej Chorągwi.

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w Konkursie.

Może Ci się spodobać...