Warsztat Instruktorski “Jak przeprowadzić obrzęd wyjścia w drużnie wędrowniczej?”

Każdy koniec jest nowym początkiem! Przychodzi czas, kiedy wędrownik przestaje być wędrownikiem, wkracza w dorosłe życie i – jeśli nie wybrał instruktorskiej drogi lub innej formy wsparcia organizacji – żegna się z harcerstwem i z drużyną. Zapraszamy na warsztaty instruktorskie, które odbędą się we wtorek, 12 maja o 18.30 w lokalu chorągwi.

Zadaniem drużynowego wedrowniczego jest zaakcentowanie tego momentu tak, by na długo pozostał w pamięci odchodzącego oraz drużyny i by był to czas wyjątkowy dla tego, który odchodzi i dla tych, którzy zostają.

Podczas spotkania zastanowimy się:

  • jak pracować z wędrownikiem, który jest już na końcu drogi?
  • jak przygotować drużynę na odejście jednego z członków?
  • jak przeprowadzić „obrzęd wyjścia”?

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebook.com

phm. Dorota Wieluńska
Członek Zespołu PR Chorągwi

 

Może Ci się spodobać...