Trwa zjazd Chorągwi Stołecznej

W Warszawie trwa zjazd Chorągwi Stołecznej ZHP. Prócz podsumowania mijającej kadencji, wybrany zostanie nowy komendant.

 

W uroczystym otwarciu zjazdu udział wzięli m.in. Wiceprezydent Warszawy Włodzimierz Paszyński, Sekretarz miasta Marcin Wojdat, Przewodniczący Okręgu Mazowieckiego ZHR Jan Badowski. Władze naczelne ZHP reprezentowali wiceprzewodnicząca Jolanta Kreczmańska i zastępca naczelnika Krzysztof Budziński.

Z ust naszych gości padło wiele ciepłych słów. – Sens dzisiejszego harcerstwa – niezależnie od różnych w nim podziałów – to mądrość i dobroć – powiedział Prezydent Paszyński dziękując Paulinie Gajownik za ostatnie 2 lata. Dodał, że jest niezwykle istotne, by harcerstwo trwało. Z kolei dla sekretarza m. st. Warszawy Marcina Wojdata udział w zjeździe okazał się wyjątkowo istotny z innych powodów. Ostatnio jako delegat uczestniczył w takim przedsięwzięciu 20 lat temu. 

Wręczone zostały odznaczenia ZHP – krzyże za zasługi i chorągwiane medale.

W dalszej części dnia przedstawione zostanie sprawozdanie komendy i władz Chorągwi. Delegaci dokonają również wyboru nowych władz.

phm. Wojtek Puchacz

Może Ci się spodobać...