SCOUTS for SDGs

Czy wiecie, czym są Cele Zrównoważonego Rozwoju (ang. Sustainable Development Goals)? We wrześniu 2015 roku Rezolucja Zgromadzenia Ogólnego ONZ przyjęła 17 Celów wraz z niemal 170 zadaniami, które świat ma zrealizować i osiągnąć do 2030 r. Dotyczą one pięciu obszarów, 5xP:

 • Ludzie (ang. people)
 • Planeta (ang. planet)
 • Dobrobyt (ang. prosperity)
 • Pokój (ang.peace)
 • Partnerstwo (ang.partnership)

A teraz wyobraź sobie, że 50 milionów skautów z całego świata zacznie działać na rzecz realizacji tych celów.

WOSM zachęca skautów z całego świata do włączenia się w działania na rzecz realizacji SDGs (ang. Sustainable Development Goals). Tutaj możecie dowiedzieć się więcej na ten temat: https://sdgs.scout.org lub TUTAJ

Co można zrobić?

Plastic Tide Turners Challenge Badge

Walka z zanieczyszczeniem planety plastikiem to jedno z zadań stojących przed ludzkością w ramach realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju. WOSM we współpracy z ONZ zaprasza skautów i skautki z całego świata do zdobycia specjalnie przygotowanej odznaki. TUTAJ WIĘCEJ INFORMACJI

Odznaka składa się z trzech stopni, które zdobywa się po kolei:

 • podstawowego – indywidualne poszerzenie wiedzy na temat zanieczyszczenia plastikiem, ograniczenie własnego korzystania z plastikowych produktów i pierwsze kroki w przekonywaniu do tego innych
 • liderskiego – wciąganie innych do walki z plastikiem, działania w grupie, wywieranie wpływu na lokalną społeczność
 • mistrzowskiego – przeniesienie działań walki z plastikiem na skalę miasta, województwa a nawet kraju

#MAKEitHAPPEN CHALLENGE

Podziel się projektem na rzecz realizacji SDGs – TUTAJ!
Wy również możecie zmieniać świat! Wykonacie jedno lub kilka zadań, które mieszczą się w obszarze celów. Następnie udokumentujcie swój projekt i udostępnijcie go na stronie internetowej poświęconej działaniom skautów na rzecz ich realizacji. Pamiętajcie, aby dodając zdjęcia do mediów społecznościowych oznaczyć je hasztagami #MakeItHappen i #Scouts4SDGs.

Zyskaj fundusze na realizację projektu – aż do 2000$US – TUTAJ!

 • Projekty można realizować od 1 września do 31 grudnia 2019 r.
 • Zgłoszenia trwają do 12 lipca 2019
 • Dokładne zasady TUTAJ

Może Ci się spodobać...