Rozpoczął się 45. Rajd Arsenał

W ostatni piątek, 20 marca, rozpoczął się 45. Rajd Arsenał. Jego hasłem w tym roku jest pytanie: “Kto ty jesteś?” Organizatorzy na swojej stronie zachęcali do wzięcia udziału tak: “W tym roku chcemy, żeby każdy z Was odpowiedział sobie na pytanie „Kto Ty jesteś?” Na ile Wasza odpowiedź, będzie tożsama z tą, znaną z wierszyka Władysława Bełzy? Jak na to pytanie odpowiedzieliby Alek, Rudy i Zośka? Czy jesteście dumni z bycia Polakami?”

Organizowany przez Hufiec ZHP Warszawa-Mokotów rajd, upamiętniający Akcję pod Arsenałem, rozpoczął się. Jak co roku, na rajd przyjechało z całej Polski ponad 1000 harcerek i harcerzy. Wczoraj, w bazach, w których nocują, mieli oni swoje pierwsze zajęcia. Przez trzy dni, 20-22 marca, harcerze będą współzawodniczyć podczas gry miejskiej, uczestniczyć w konferencji instruktorskiej, a także wezmą także udział w uroczystościach upamiętniających wydarzenia sprzed 72 lat.

Tym razem poza harcerzami w rajdzie wezmą udział wszyscy warszawiacy – w sobotę odbędzie się specjalna interaktywna gra miejska dla wszystkich chętnych. Gra rusza już za godzinę!

Na zakończenie rajdu, w niedzielę od godziny 11.40, harcerze wezmą udział w uroczystej zmianie wart przy Grobie Nieznanego Żołnierza, odbędzie się harcerska defilada z pl. Piłsudskiego na plac przed budynkiem Arsenału, a tam będzie miał miejsce Apel pod Arsenałem.

Więcej informacji znajdziecie na stronie 45. Rajdu Arsenał.

phm. Dorota (Wydra) Wieluńska
członek zespołu PR Chorągwi

Może Ci się spodobać...