Plakietka DMB2014 czeka. Poznaj propozycję programową WAGGGS

Jest już propozycja programowa WAGGGS na Dzień Myśli Braterskiej 2014. Oprócz kolorowej skautowej plakietki, Wasi harcerze będą mogli otrzymać pakiet wiedzy o tym dlaczego edukacja jest istotna. I dołączyć do 10 milionów innych członków WAGGGS, którzy na całym świecie będą realizować te same zadania.

Aby otrzymać plakietkę wystarczy wykonać po jednym zadaniu z każdej z czterech sekcji podręcznika WAGGGS: (1) jakość edukacji, (2) umiejętności na całe życie, (3) powszechny dostęp do edukacji, (4) nauka poprzez zabawę – skauting. W drugiej kolejności możecie przeprowadzić zbiórkę funduszy na cele edukacyjne. Pieniądze zebrane przez harcerzy i skautów będą przekazane do tych państw, na których swoją uwagę skupia Światowe Stowarzyszenie Przewodniczek i Skautek w tym roku: St. Vincent i Grenadyny, Egiptu, Bangladeszu, Armenii, Beninu. WAGGGS zachęca również do prowadzenia akcji informacyjnych na temat istoty edukacji w naszych społecznościach lokalnych. Zastępy harcerskie mogą przygotować kilkunastominutowe wystąpienie w klasie, zgłosić się do lokalnego radia lub opowiedzieć o edukacji redakcji gazety z Waszej okolicy. Zwiększanie świadomości ludzi w tym temacie jest istotą tego zadania. Dodatkowo możecie zdobyć cyfrową plakietkę DMB2014. Aby ją otrzymać należy wejść na stronę WAGGGS i odbyć internetowe szkolenie z zakresu tematycznego propozycji programowej na 2014 rok.

Propozycje programową WAGGGS znajdziecie tutaj. Zadania dla środowisk zostały umieszczone między stronami 20 a 54. Sa one dostosowane dla różnych grup metodycznych – od zuchów do wędrowników. Choć DMB już 22 lutego, pamiętajcie, że zadania na plakietkę możecie realizować przez cały rok.

Więcej o propozycji WAGGGS przeczytacie w lutowym numerze miesięcznika “Instruktor”, już wkrótce.

 

phm. Wojtek Puchacz

pełnomocnik Komendy Chorągwi ds. zagranicznych 

Może Ci się spodobać...