Paczka dla Powstańca

Podobnie jak w ubiegłym roku Muzeum Powstania Warszawskiego i Filip Chajzer organizują akcję przekazywania paczek świątecznych dla Powstańców Warszawskich.

Udział harcerzy w tej akcji to ważny i wzruszający symbol dla kombatantów Powstania Warszawskiego. Doświadczenie druhów i druhen wynikające z harcerskiej służby będzie też pomocne dla pracowników i wolontariuszy Muzeum Powstania Warszawskiego zaangażowanych w projekt.

W tegorocznej edycji chcielibyśmy zwrócić uwagę nie tylko na sam fakt dostarczenia paczki, ale na spotkanie z Powstańcem, które mamy nadzieję będzie początkiem całorocznej współpracy.

W akcji mogą wziąć udział zastępy, drużyny, jak również reprezentacje środowisk.

Organizatorzy stworzyli listę 900 Powstańców, do których chcą dostarczyć paczki. W ubiegłym roku stołeczni harcerze dostarczyli 3/4 z nich.
Prosimy o udostępnianie do środowisk formularza do zgłaszania się do udziału w akcji – jako patrol może zgłosić się zastęp, drużyna, albo reprezentacja środowiska, ważne aby każdy z patroli miał pełnoletniego opiekuna. Formularz jest dostępny tylko dla osób korzystających z maila w domenie ZHP, ale jeden drużynowy może zgłosić np 4 patrole ze swojej drużyny.

FORMULARZ JEST TUTAJ

Lista miejscowości wraz z liczbą powstańców do których chcielibyśmy dostarczyć paczki znajduje się TUTAJ.

W akcji biorą udział 4 organizacje harcerskie, ale mamy świadomość, że znaczna część z paczek będzie dostarczona przez stołecznych harcerzy. Czas na dostarczanie paczek będzie od 13 do 23 grudnia, i będą one do odbioru z magazynu salonu Volkswagen Zasada przy ul. Grochowskiej 163.

Zachęcamy do zgłaszania się do akcji, jak również prosimy o informację do 10.12 o prognozowanej liczbie patroli. Termin zgłaszania patroli to 15.12, jednak prosimy o jak najszybsze wypełnienie formularza przez osoby mające zebrane patrole – byśmy od pierwszego dnia mogli zacząć dostarczać paczki.

Schemat dla patrolowego (na dniach pojawi się w postaci przejrzystej infografiki):

  1. Zgłoszenie (za pomocą formularza, plus informacja do hufca),
  2. Otrzymanie listy osób, do których patrol dostarczy paczki,
  3. Kontakt z Powstańcem – umówienie dnia i godziny odwiedzin oraz (równolegle) odbiór paczki z magazynu,
  4. Spotkanie z Powstańcem, dostarczenie paczki (może warto również dostarczyć BŚP, zachęcamy!), wzięcie podpisu potwierdzającego dostarczenie paczki,
  5. Zwrot listy z podpisem i uwagami do koordynatora projektu,

W środę 11.12 odbędzie się spotkanie koordynatorów, podczas którego dostaniemy dane kontaktowe do Powstańców. 

Zgłaszajcie się 🙂

Może Ci się spodobać...