Mistrzostwa Ratownicze za nami

W dniach 19-20 czerwca, na terenie dzielnicy Ursus odbyły się XIII Mistrzostwa Ratownicze Chorągwi Stołecznej ZHP. Gospodarzem imprezy po raz drugi był Hufiec ZHP Warszawa Ursus. O tytuł najlepszego zespołu ratowniczego chorągwi stołecznej stanęli reprezentanci HKR Żoliborz, HKR Ochota (dwa zespoły), HKR Bemowo oraz Chaotyczni Ratownicy z Hufca ZHP Warszawa Wola.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników jedno zadanie nocne oraz dziesięć symulacji na terenie Ursusa w ciągu dnia. Jedno z zadań ustanowiono zadaniem specjalnym, za które przewidziana była dodatkowa nagroda. Każda symulacja była oceniana przez instruktorów harcerskiej szkoły ratownictwa zrzeszonych w stołecznym inspektoracie ratowniczym. Po końcowych dyskusjach oraz dokładnemu omówieniu przygotowanych symulacji, ostateczna klasyfikacja wygląda następująco:

I miejsce: HKR Ochota 1
II miejsce: HKR Bemowo
III miejsce: HKR Żoliborz

Najskuteczniejszy zespół na zadaniu specjalnym: HKR Bemowo

Na uwagę zasługuje fakt, iż zawody zostały zorganizowane bardzo profesjonalnie, dopracowane w najmniejszych szczegółach, co jest wielką zasługą organizatorów oraz wsparcia ze strony Hufca Ursus. Gratulujemy szefowi mistrzostw, hm. Tomaszowi Barlakowi oraz Inspektoratowi Ratowniczemu.

Może Ci się spodobać...