KUŹNIA PRZYSZŁOŚCI. Trwają warsztaty

Pierwsze warsztaty jesiennej odsłony projektu “Kuźnia przyszłości” za nami. Na październikowym warsztacie technik coachingowych spotkało się kilkunastu instruktorów odpowiedzialnych za pracę z kadrą. Kolejna część warsztatów pt. “Narzędzia coachingowe w pracy z kadrą” już 12 listopada (trwają zapisy). Zmieniły się natomiast terminy warsztatów umiejętności kluczowych na rynku pracy. Nowe terminy to 28 listopada (sobota) oraz 12 grudnia (sobota). Wkrótce więcej informacji o możliwości zgłoszenia na te zajęcia.

W październikowym warsztacie pracy z kadrą uczestniczyli instruktorzy z hufców: Pruszków, Otwock, Legionowo, Mokotów i Wola oraz instruktorzy chorągwi. Warsztat poprowadził hm. Jacek Smura – członek GK odpowiedzialny za Wydział Pracy z Kadrą. Spotkanie było poświęcone narzędziom rozwiązywania problemów, w tym piramidzie wnioskowania i metodzie spadochronu. Rozwiązywanie problemów ćwiczyliśmy poprzez odgrywanie ról oraz analizę case study.  Zwracaliśmy uwagę, by przy rozwiązywaniu problemów najwięcej czasu i uwagi pośwęicić na zbieranie informacji i nie szczędzić przy tym pytań (otwartych:)), by zbyt szybko nie przechodzić do propozycji rozwiązań i docenić rzeczy, jakie wielokrotnie powracają w rozmowie.

Zapraszamy na kolejny warsztat coachingowy dla instruktorów PZK – już 12 listopada. Informacje u Agaty Gotowczyc (agatagot@gmail.com)


 

Aktywizacja do samodoskonalenia, ukierunkowywanie zawodowe, wspieranie przedsiębiorczości – to główne cele projektu „Kuźnia przyszłości”, który Chorągiew Stołeczna ZHP kieruje do warszawskiej młodzieży. W ramach projektu realizowany jest cykl warsztatów dla młodzieży oraz osób z nią pracujących. Projekt współfinansowany jest z budżetu m.st. Warszawy.

Może Ci się spodobać...