Konkurs grantowy „Działamy!”

Witamy na stronie konkursu grantowego „Działamy!”, którego celem jest finansowanie wartościowych inicjatyw warszawskiej młodzieży. W tym miejscu dowiesz się więcej na temat konkursu: do kogo jest skierowany i jakie projekty wspiera. Znajdziesz tu także praktyczne informacje o bieżących edycjach konkursu i o tym, jak starać się o finansowanie projektu. 

Zachęcamy Cię do śledzenia naszego profilu na Facebooku. Do Twojej dyspozycji oddajemy nasz e-mail kontaktowy: dzialamy@stoleczna.zhp.pl

Pozdrawiamy!

Zespół Konkursu „Działamy!”

 Na początek…

Kto finansuje projekty młodzieżowe?

Skąd właściwie pochodzą pieniądze, którymi wspierane są projekty? Projekty młodzieżowe finansuje ms.t Warszawa, które wybrało Chorągiew Stołeczną ZHP na jednego z operatorów funduszu grantowego. Dlatego właśnie to chorągiew organizuje konkurs, decydując o tym, do kogo trafią pieniądze i jakie projekty zostaną sfinansowane. Konkurs „Działamy!” jest częścią prowadzonego przez urząd miasta programu „Aktywna warszawska młodzież”.

Do kogo skierowany jest konkurs?

Konkurs adresowany jest do warszawskiej młodzieży, uczniów stołecznych gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Nie można wziąć w nim udziału indywidualnie. Trzeba zawiązać 4-6 osobową grupę – specjalnie po to, aby wspólnie zrealizować wymyślony projekt.

Jakie projekty mają szansę na finansowanie?

Zgłaszane do konkursu projekty muszą być przede wszystkim pożyteczne, czyli nieść ze sobą pewną wartość. Muszą być realizowane na rzecz wybranej przez grupę młodzieży społeczności lokalnej: podwórka, ulicy, osiedla, szkoły, etc. Ich realizacja powinna powodować pozytywną zmianę w tej społeczności. Tematyka projektu może być dowolna, podobnie jak obszar np. sport, kultura, rekreacja, zdrowie. Projekt może czegoś uczyć, może uświadamiać, uwrażliwiać, integrować.

Poznaj wybrane projekty 2014

   
   

Zgłoszenia do edycji 2015

Zapraszamy do udziału w bieżącej edycji konkursu „Działamy!”. Pamiętaj, że zgłoszeniem jest wysłanie maks. 60-sekundowego filmu, prezentującego projekt Twojej grupy młodzieżowej. Co robić?

  1. Zapoznaj się z Regulaminem konkursu, który opisuje wymagania dotyczące filmu zgłoszeniowego.
  2. Wyślij zgłoszenie do dnia 30 września (poniedziałek) – do końca dnia – za pomocą tego formularza.
  3. W ciągu 3 dni od wysłania zgłoszenia, otrzymasz informację o kwalifikacji zgłoszenia do kolejnego etapu.

Do finału konkursu zaprosimy grupy młodzieżowe, które pomyślnie przejdą drugi etap (eliminacji). W finale, każda z zakwalifikowanych grup będzie na żywo prezentować projekt przed Jury konkursowym.

>> Regulamin konkursu

>> Formularz zgłoszenia projektu

PAMIĘTAJ: NAJBLIŻSZY TERMIN ZGŁOSZEŃ – 30 września 2015

Kontakt

W przypadku jakichkolwiek pytań, korzystaj z adresu: dzialamy@stoleczna.zhp.pl

 

Formularz zgłoszenia projektu

 

 

Może Ci się spodobać...