Kominek z Barbarą Wachowicz w najbliższą środę

25 marca o 17 w Muzeum Niepodległości w Warszawie odbędzie się harcerski kominek z okazji 72. rocznicy Akcji pod Arsenałem. Scenariusz wieczornicy oparty jest na fabule książki „Kamienie na szaniec”.

Oglądając widowisko nie tylko przypomnicie sobie jak przebiegała Akcja pod Arsenałem, ale przede wszystkim poznacie bliżej Rudego, Alka i Zośkę: ich przemyślenia, przygody, działalność w Pomarańczarni. To też okazja, by spotkać się z żyjącymi harcerzami Szarych Szeregów z Batalionu „Zośka”.

Wieczór poprowadzi Barbara Wachowicz, pisarka, autorka cyklu „Wierna rzeka harcerstwa”. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Karan realizujące cykl spotkań w ramach konkursu “Arsenał Warszawa”, skierowanego do uczniów warszawskich szkół.

phm. Wojtek Puchacz

członek komendy Chorągwi ds. zagranicy i komunikacji

 

Może Ci się spodobać...