Jak wzbogacić program drużyny?

Uważa się, że specjalności harcerskie to narzędzie tylko dla jednostek specjalnościowych. Bzdura! Gdzie tego uczą i kto to robi? 

W czasach, gdy harcerstwo musi rywalizować o zainteresowanie młodych ludzi, tak ważna jest atrakcyjność samego programu. Harcerski program musi stymulować, ciągle czymś zaskakiwać i dawać możliwości, których próżno szukać poza harcerstwem. Program harcerski musi być zróżnicowany, bo jego zadaniem jest inspirowanie do rozwoju.Czy można inspirować, robiąc rzeczy zwyczajne?

Prowadzicie drużynę lub gromadę niespecjalnościową? Jesteście w większości! I nic nie stoi na przeszkodzie, abyście w swojej pracy stosowali elementy różnych specjalności. Po co? Aby Wasze programy były bardziej atrakcyjne i lepiej odpowiadały na potrzeby Waszych podopiecznych. Warunek? Trzeba wiedzieć skąd czerpać pomysły, fachowców, sprzęt i możliwości.

WYJĄTKOWA OKAZJA ABY COŚ ZMIENIĆ

Już 3 grudnia (sobota) organizujemy w chorągwi (nie)Konferencję Specjalnościową. Specjalnie po to, aby pokazywać Wam – kadrze drużyn – co i jak robić ze specjalnościami w drużynie niespecjalnościowej. Przekonajcie się, dlaczego kilkadziesiąt osób już zdecydowało się na udział w spotkaniu. Oddajemy głos tym, których motywacje najbardziej nas zainspirowały.


Ciągle głośno o specjalnościach, a ja wciąż mało o nich wiem. Pora to zmienić

[Olga Zalewska, drużynowa, Hufiec Mokotów]

Chcę uczestniczyć w konferencji, ponieważ zainteresował mnie temat konferencji. Jestem bardzo ciekawa jak wdrążyć tematy specjalnościowe w drużynę.

[Anna Kałuska, drużynowa, Hufiec Wołomin]

Chcę poszerzyć wiedzę o tym, jak stosować elementy specjalności w drużynie.

[Marta Kuczewska, drużynowa, Hufiec Pruszków]

Szukam pola służby, myślę o klubie specjalnościowym. Chcę spotkać się ze znajomymi, poznać ciekawych ludzi, dokształcić się, posłuchać mądrzejszych, wymienić poglądami, rozwiać wątpliwości, skorzystać z doświadczenia innych.

[Wojciech Jasewicz, Hufiec Inowłódź]

Chcę poznać ludzi związanych ze specjalnościami, oraz dowiedzieć się jak działać ze specjalnościami z drużyną.

[Antoni Rutkowski, przyboczny, Hufiec Wola]

Chcę lepiej zapoznać się ze specjalnościami, aby móc coś polecić drużynowym

[Marta Haniecka, członkini komendy ds. programu, Hufiec Celestynów]

Chciałbym zachęcić instruktorów do pracy ze specjalnością wodną.

[Piotr Michalak, komendant szczepu, Hufiec Praga Południe]

Jest to w ramach jednego z zadań do mojej próby na stopień phm. Taka wisienka na torcie. Plus nigdy nie działałem ze specjalnościami i myślę, że mogę dać się zachęcić do pracy ze specjalnościami ze swoją drużyną 🙂

[Przemek Janczuk, komendant szczepu, Hufiec Otwock]

Wiem, że specjalności dobrze wprowadzone i prowadzone w jednostkach mogą dać wiele harcerzom, kadrze i ich otoczeniu. Dla tego jak mam możliwość to korzystam z każdej możliwości, żeby dokształcić się w tym kierunku.

[Kacper Wołodko, Hufiec Praga Północ]

W niedalekim czasie zakładam drużynę starszoharcerską, która mam nadzieję po jakimś czasie przyjmie specjalność turystyczną. Jednocześnie chciałbym znaleźć sposób na inspirację specjalnościami dla pionu starszoharcerskiego.

[Grzegorz Waszkiewicz, przyboczny, Hufiec Praga Północ]

Chciałabym się dowiedzieć jak zainteresować Hs-y specjalnością. I ciekawi mnie pomysł przeprowadzenia spotkania.

[Dominika Zakrzewska, drużynowa, Hufiec Wołomin]

Nasza drużyna otrzymała propozycję współpracy z miejscowym OSP i rozważamy przyjęcie specjalności pożarniczej. Dlatego chciałbym dowiedzieć się jak wprowadzić specjalność do pracy drużyny.

[Adrian Iwaniuk, drużynowy, Hufiec Błonie]


A Ty przyjdziesz?

http://niekonferencja2016.zgloszenia24.pl/

Może Ci się spodobać...