hm. Tomasz Dudewicz

Funkcja: Redaktor naczelny miesięcznika “Instruktor”

Rozkaz i data powołania: L. 10/2013 17.06.2013

Opis funkcji: link

Kariera harcerska

W 1987 r. trzech szkolnych chuliganów miało chytry plan, by pójść na biwak harcerski do jednej z legionowskich drużyn i zrobić harcerzom „mały sabotaż”. Na biwak poszli, ale nie zrealizowali swojego planu, bo bardzo spodobało im się tam i tak już zostali w tej drużynie. Rodzice kupili im mundurki i pozwolili chodzić na zbiórki, rajdy, obozy, aż później sami się dziwili, co to powyrastało z takich miłych, grzecznych chłopców. Takie były moje i moich dwóch kolegów początki harcerskiej przygody. Później były inne drużyny, szczep, hufiec, KSI, KRH, KSW, a ostatnimi laty nawet harcerska prasa. Ze wszystkich miłych i pożytecznych chwil swojej służby najprzyjemniej wspominam realizację sprawności Trzy Pióra. Dziś ze wspomnianej trójki zostałem jedynie ja, ale i tak jest za……ście.  

Życiowo

Na studiach do prymusów nie należał, ale ukończył je w wymaganym terminie i z wynikami przez wielu nie do pogardzenia. Od kilkunastu lat pracuje w poważnej, dużej firmie. Lubi podróże i dobre książki. Czasem wymyśli jakąś grę strategiczną.

Moje instruktorskie/ harcerskie przesłanie (credo)

Przede wszystkim musisz sobie zadać ważne, ale to za……ście ważne pytanie: Co chcę w życiu robić? A potem zacznij to robić.

Może Ci się spodobać...