Grzybobranie 2019

Biwak instruktorski „Wokół integracji” oraz Spotkanie Stołecznych Skarbników

Do uczestnictwa w biwaku zapraszamy dwie grupy:

• Instruktorów ZHP zainteresowanych tematem integracji społecznej w harcerstwie,
  • Skarbników i zespoły finansowe Hufców Chorągwi Stołecznej.

Grzybobranie to okazja do spotkania, przenikania się doświadczeń, poznania tego co nowe i oczywiście zbierania grzybów! Obowiązkowym ekwipunkiem i jednocześnie strojem obrzędowym są kalosze, nożyk i koszyk na grzyby.
Zachęcamy do zapoznania się z programem i treściami biwaku.
Kadra biwaku: hm. Zofia Domańska, hm. Maciej Kądzielski, phm. Adrian Łukaszewski

Koszt biwaku

Koszt biwaku: 50zł  (w tym: wyżywienie w sobotę i niedzielę, noclegi dla chętnych, plakietka, śpiewnik)

Kiedy i gdzie?

Termin: 18 – 20.10.2019
Miejsce: Polewicz – baza harcerska Hufca ZHP Garwolin
Potrzebny ekwipunek: Śpiwór, mundur harcerski, latarka, kalosze, nożyk i koszyk na grzyby.

Zgłoszenia

Zgłoszenia do 10 października poprzez FORMULARZ

Cele „Wokół Integracji”

1. Wypracowanie wizji harcerstwa odpowiadającego na potrzeby osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.
    Harcerstwo a wykluczenie społeczne. Rola drużyny w życiu harcerza. Segregacja, integracja czy włączanie – jakiego podejścia pragniemy, jakie mamy? Instruktor a terapeuta – kwestia drużynowego i zastępowego
  2. Poszukiwanie sposobów włączania i integracji.
    Narzędzia pracy i dostosowywanie. Trudne sytuacje na zbiórce. Biwaki i obozy.
  3. Wymiana doświadczeń i dobrych praktyk.
    Kiermasz opowieści i materiałów.

Cele Spotkania Stołecznych Skarbników

1. Integracja i budowanie relacji między Skarbnikami i członkami zespołów finansowych.
  2. Wymiana doświadczeń i dobrych praktyk.

Program biwaku (można przyjechać na samą sobotę)

Piątek 18.10 nocleg dla chętnych

• od godz. 19 można przyjeżdżać do Polewicza (istnieje możliwość zorganizowania transportu z Garwolina)
  • ok. 21:00 ognisko integracyjne ze śpiewankami