Grant na metodę!

W związku z bardzo wyjątkową sytuacją, w której się znajdujemy i sygnałami, które od Was dostajemy, chcemy dać kilka dni więcej na dopracowanie przez Was wniosków grantowych i przedłużyć czas zgłoszeń do poniedziałku, 23 marca 2020 r.

Ogłoszenie wyników grantu nastąpi do 6 kwietnia 2020 r. 

Ze względu na to, że na ten moment nie jest możliwa organizacja zbiórki, zachęcamy, aby w tym czasie w razie wątpliwości zgłosić się mailowo do Doroty Nurek (dorota.nurek@stoleczna.zhp.pl) i umówić się na telefoniczne konsultacje.

Jeżeli chodzi o analizę środowiska zawartą w formularzu zgłoszeniowym – pytania mają na celu nakierowanie Was na temat, zachęcenie do przypatrzenia się poszczególnym częścią składowym stosowania metody harcerskiej. Nie musicie odpowiadać na nie 1/1. Możecie również przesłać autorską analizę środowiska w oddzielnym pliku, pod warunkiem, że będzie ona odnosiła się do tego, jak wygląda stosowanie metody harcerskiej w Waszym środowisku.

Pozdrawiamy i życzymy wszystkim zdrowia,Zespół Referatów Metodycznych

Formularz zgłoszeniowy znajdziecie TUTAJ

Dużo słyszymy o tym jak ważne jest dobre stosowanie metody harcerskiej w pracy drużyn. Ale czy wiemy jak się do tego zabrać i od czego zacząć? Jakie działanie podjąć, aby realnie wzmocnić rozumienie metody wśród kadry drużyn? 

Chcemy zaproponować Wam nową edycję grantu – “Grant na Metodę! Chorągwi Stolecznej ZHP na 2020 r.”

Jest ona kierowana do namiestnictw oraz osób/zespołów odpowiedzialnych za wspieranie drużynowych na poziomie hufca. Chcemy, abyście zaplanowali dla kadr Waszych drużyn działanie, które wzmocni świadome stosowanie metody harcerskiej. 

Jakie są zasady? 

1) Zapoznajcie się z regulaminem i wszystkimi zasadami: REGULAMIN i UCHWAŁA

2) Stwórzcie analizę środowiska i jego potrzeb w odniesieniu do Harcerskiego Systemu Wychowawczego (wskazówki znajdziecie w formularzu zgłoszeniowym, ale nie przerażajcie się – możecie też załadować w formularzu plik zawierający analizę środowiska) 

3) Określcie cele wynikające z Waszej analizy.  Z czym chcecie się zmierzyć w tym roku, aby pomóc kadrze drużyn w lepszym stosowaniu metody harcerskiej? 

4) Zaplanujcie formę, która pomoże Wam zrealizować wyznaczony cel. Może to być warsztat, biwak, biwak zagraniczny, cykl form i wszystko inne co przyjdzie Wam do głowy. Nie może być to jednak kurs. 

Ważne, abyście zrealizowali formę do 8 listopada 2020 r. Ze względów formalnych, wyłączony z grantu jest okres HALiZ 2020. 

5) Jeżeli punkty 2-4 są dla Was zagwozdką lub po prostu macie potrzebę przegadania Waszego pomysłu, napiszcie na adres dorota.nurek@stoleczna.zhp.pl i umówcie się na indywidualne konsultacje z przedstawicielem referatu metodycznego. 

6) Zapiszcie sobie termin 11 marca 2020 r. na wspólną zbiórkę.  

Będziemy na niej rozmawiać o metodzie harcerskiej; zastanowimy się jakie obszary sprawiają największe problemy i dlaczego; zrobimy burzę mózgów i podzielimy się swoimi pomysłami na pracę z metodą w naszych namiestnictwach/zespołach odpowiedzialnych za wspieranie drużynowego.  

7) Do 23 marca 2020 r. wypełnijcie formularz zgłoszeniowy, który znajdziecie TUTAJ

Wszystko jasne?  No to działamy! 

Może Ci się spodobać...