Druh Tymoteusz Duchowski ps. “Motek”, odszedł na Wieczną Wartę

Druhny i Druhowie,

w dniu 14 marca 2014 odszedł na wieczną wartę druh Tymoteusz Duchowski ps. “Motek”. Harcerz Szarych Szeregów, Powstaniec Warszawski, działacz społeczny, warszawiak kochający swoje miasto i jego dawną kulturę. Walczył w Oddziale 227, plutonu harcerskiego Armii Krajowej, zgrupowania „Żyrafa”, obwód „Żywiciel”. W czasie Powstania nosił kanałami meldunki i broń z Żoliborza na Stare Miasto. To dzięki niemu na Pomnik Lotnika wróciła kotwica namalowana przez “Rudego” w 1943r.

Pogrzeb Druha “Motka” w czwartek 20 marca br. o godz.14.30 na Starych Powązkach (VI brama, od ul. Tatarskiej). Wcześniej msza w kościele św.Michała na ul. Puławskiej o godz.12.45.

Czuwaj!

hm. Paulina Gajownik

Komendantka Chorągwi Stołecznej

Może Ci się spodobać...