Betlejemskie Światło Pokoju – Światło daje moc!

Druhny i Druhowie,

15 grudnia 2019 r. do naszej Chorągwi prosto z Zakopanego dotrze Betlejemskie Światło Pokoju. Tegoroczne BŚP odbędzie się pod hasłem “Światło, które daje moc”. Chcielibyśmy, aby zgodnie z tymi słowami, światło dotarło do osób, które właśnie tego wzmocnienia najbardziej potrzebują – w postaci wsparcia, pomocy czy zwykłego poświęcenia uwagi.

W tym roku chcielibyśmy poszukać w naszej dzielnicy lub miejscowości miejsc mniej oczywistych i dotrzeć z Betlejemskim Światłem do osób potrzebujących. Zależy nam, aby przyjąć postawę pro-aktywną i zaangażować się przy okazji BŚP w służbę na rzecz naszej lokalnej społeczności. Dlatego w niedzielę, po otrzymaniu światełka, delegacje z Chorągwi i Hufcowe wybiorą się do wybranych przez siebie miejsc (np. szpitali, stowarzyszeń, domów dziecka) gdzie będą mogli odbyć taką służbę – pomóc i wzmocnić osoby potrzebujące. Służba nie musi się odbyć od razu, można np. umówić się na pomoc przy porządkach przedświątecznych, zorganizowanie zbiórki niezbędnych z punktu widzenia danego miejsca artykułów lub odwiedzić miejsce, gdzie już się taką służbę odbyło.

Prosimy o potwierdzenie przybycia (wraz z podaniem informacji o osobie odpowiedzialnej wraz z kontaktem mailowym do niej oraz liczebności delegacji) do 12 grudnia 2019 r. na adres choragiew@stoleczna.zhp.pl oraz o napisanie w kilku zdaniach, dokąd Hufce zaniosą Światło w dniu 15 grudnia, po mszy – dlaczego jest ważne, aby Światło dotarło właśnie tam. Zależy nam, aby podczas mszy wyczytać te miejsca.

Zachęcamy również do wysłania 2 – 3 zdjęć z przekazania na adres choragiew@stoleczna.zhp.pl
Te informacje posłużą nam do podsumowania tegorocznej Akcji Ambasadorów Światła.

Stołeczni Ambasadorzy Światła

W tygodniu 16 – 20 grudnia harcerze, jak co roku, będą roznosić Betlejemskie Światło Pokoju po różnych instytucjach miejskich. Istnieje możliwość udziału drużyn w tych przekazaniach.

W tygodniu 9 – 13 grudnia również będziemy potrzebować pomocy – niektórym Instytucjom będziemy nieść uroczyście same lampiony, które będą zapalone w późniejszym terminie.

Prosimy o zgłaszanie się chętnych drużyn, które chciałaby i mogłyby zanieść Światło tym instytucjom, które koordynuje Komenda Chorągwi (m. in. Rada m. st. Warszawy, Dowództwo Garnizonu Warszawa, Sejmik Wojewódzki, ZTM, Wojewoda Mazowiecki, Urząd m. st. Warszawy, Straż Miejska, Kuratorium Oświaty, itp.)

Nie znamy jeszcze dokładnych dat i terminów przekazania Światła – zazwyczaj są to godziny przedpołudniowe, zdarzają się jednak i popołudnia. Po poznaniu terminów będziemy się z Wami kontaktować.

Zgłoszenia jedynie poprzez formularz do 8 grudnia do 23:59

Może Ci się spodobać...