Betlejemskie Światło Pokoju jest już w Warszawie

Setki harcerzy z Chorągwi Białostockiej, Mazowieckiej i Stołecznej uczestniczyło w poniedziałek w przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju kardynałowi Kazimierzowi Nyczowi i mieszkańcom Warszawy. Tym samym rozpoczął się stołeczny etap betlejemskiej sztafety. Światło będzie niesione do 24 grudnia.
Betlejemskie Światło Pokoju zostało zapalone pod koniec listopada w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Stamtąd Płomień został przetransportowany do Wiednia. Skauci austriaccy przekazali Światło Słowakom. 11 grudnia w miejscowości Svit Światło trafiło do reprezentacji ZHP, które zawiozły lampiony do swoich chorągwi. Światło dla Chorągwi Stołecznej dostarczyli harcerze z Hufca ZHP Piaseczno. Przekazanie Ognia nastąpiło 12 grudnia w Archikatedrze Jana Chrzciciela. Z rąk piaseczyńskiej reprezentacji odebrała je Paulina Gajownik, komendantka chorągwi.
Każdego roku akcji towarzyszy inne hasło. W tym roku staramy się pokazywać jak odważnie tworzyć pokój. Zapoznajcie się z przesłaniem BŚP na rok 2016.

Może Ci się spodobać...