Betlejemskie Światło Pokoju – jedź na zlot

“Pokój jest w nas!” to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju. Już niedługo po raz dwudziesty czwarty do Polski dotrze płomień, który jest symbolem nadziei i pokoju między narodami.  

 

Betlejemskie Światło Pokoju to symbol, którym chcemy się dzielić z każdym, bez wyjątku na język, wiek, stanowisko. Po raz dwudziesty czwarty, harcerze i harcerki Związku Harcerstwa Polskiego pragną przekazać dalej niezwykłe światło, które zostało rozpalone w Betlejem w Grocie Narodzenia Pańskiego.

Pokój jest owocem, który rodzi się w nas, ale przychodzi jako dar Ducha. Przenika nas całych, choć najbardziej odczuwamy go w naszym sercu i naszej duszy. Jego skutki są również widoczne na zewnątrz i promieniują na ludzi wokół nas. Prawdziwy pokój ducha zmienia nasze patrzenie na siebie samych, na ludzi, świat – daje nam coraz pełniejszą wolność.

W dniach 12-14 grudnia Zakopane zamieni się w stolicę Betlejemskiego Światła Pokoju! Ponad 2000 harcerzy, harcerzy starszych, wędrowników i instruktorów ZHP wspólnie oczekiwać będzie przybycia Światła do Polski. W programie zlotu: gra miejska, warsztaty duchowe, koncert oraz ogniobranie.

Rejestracja na zlot potrwa do 28 listopada, za pośrednictwem www.swiatlo.zhp.pl.

W tym roku Betlejemskie Światło Pokoju odbierzemy po słowackiej stronie Tatr – uroczysta msza święta odbędzie się w niedzielę 14 grudnia o  godzinie 9.00 w miejscowości Svit koło Popradu.

phm. Monika Kubacka

rzecznik prasowy ZHP

Może Ci się spodobać...