Życzenia

Boże Narodzenie 2019 roku

Druhny i Druhowie!

Nadchodzą święta Bożego Narodzenia. To czas wyjątkowy, w którym, zarówno podczas rodzinnej wigilii, czy w czasie spotkań w drużynach, szczepach i hufcach, składamy sobie najlepsze życzenia.

Harcerze mogą być wzorem dla innych w swym poświęceniu i służbie, pracy nad sobą i braterstwie. Grudzień tego roku znów pokazał, że te postawy są obecne wśród współczesnych harcerzy. Podjęliście wyzwanie dzielenia się Betlejemskim Światłem Pokoju, ponownie wzięliście udział w akcji Muzeum Powstania Warszawskiego i z ogromną radością odwiedziliście kilkuset Powstańców, by wręczyć im świąteczne paczki. Zaangażowaliście się w tworzenie Szlachetnej Paczki i podjęliście mnóstwo wyzwań w swoim środowisku lokalnym – dzieląc się świąteczną radością, ciepłem i dobrem.

Życzę Wam, by dobro, które połączyło nas pozwoliło na dzielenie się energią i mocą. Bez względu na różnice w poglądach, wyznaniach i sympatiach, „Światło, które daje moc” jest bardzo potrzebne aby rozświetlać drogę i dać energię na kolejny dzień i rok.

Życzę Wam świąt spokojnych, radosnych i spędzonych w gronie najbliższych.

hm. Paulina Gajownik