Zlot ZHP Gdańsk 2018 wystartował!

Dziś – 6 sierpnia – na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku rozpoczyna się największy od lat zlot harcerzy. Ponad 700 harcerzy z Warszawy i okolic (Chorągiew Stołeczna ZHP) wyjechało tam dziś rano specjalnym pociągiem Kolei Mazowieckich, co było możliwe dzięki wsparciu Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Prawie 15 000 osób weźmie udział w największym harcerskim przedsięwzięciu ostatnich lat. Czeka na nich bogaty program, związany z jednej strony z wyjątkową rocznicą 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100-lecia powołania Związku Harcerstwa Polskiego, z drugiej strony pokazujący rozwój cywilizaji, a także bogactwo przyrodnicze i kulturowe regionu. W ramach programu harcerze i harcerki będą mogli zwiedzić Gdańsk, wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych, wyjazdach na Kaszuby, a także uczestniczyć w służbie na rzecz regionu. Harcerze i harcerki samodzielnie przygotują sobie posiłki, rozbiją obozowiska. Aktywny dzień zakończą na tzw. rynku zlotowym, gdzie wieczorem odbywać się będą kameralne koncerty, gry, dyskusje, spotkania z autorytetami świata kultury i sztuki, aktywistami i społecznikami.

Patronat nad stołeczną reprezentacją na Zlot ZHP objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska.

Osoby, które chcą odwiedzić Zlot mogą zarejestrować się przez formularz online, a następnie odebrać identyfikator i plakietę zlotową w Amber Expo, które jest centrum rejestracyjnym wydarzenia. Z Letnicy kursują bezpłatne autobusy na Wyspę Sobieszewską. Więcej informacji: https://gdansk2018.zhp.pl/odwiedzajacy/.

 

 

Zlot ZHP Gdańsk 2018, Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro!
6-16 sierpnia, Wyspa Sobieszewska

www.gdansk2018.zhp.pl
www.facebook.com/zhpgdansk2018

Organizator: Związek Harcerstwa Polskiego | Miasto-Gospodarz: Miasto Gdańsk

Sponsor strategiczny: Energa

Partnerzy: WOSM, WAGGGS, Esri Polska, Fundacja Gdańska, Gdańskie Autobusy i Tramwaje, GIWK, Gdański Ośrodek Sportu, Gdańska Fundacja Rozwoju Gospodarczego, Lasy Państwowe, Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Zakład Utylizacji w Gdańsku

Może Ci się spodobać...