Zbiórka komend hufców i instruktorów poziomu Chorągwi

Serdecznie zapraszamy członków komend wszystkich hufców naszej Chorągwi oraz instruktorów pracujących na poziomie chorągwi na zbiórkę inaugurującą nowy rok harcerki.

Zbiórka odbędzie się 17 września br w godzinach 10:00-17:00, w Zalesiu Dolnym, ul. Królowej Jadwigi 11.

 

Od 1929 roku zaczęła się w naszym życiu epoka Zalesia. Ojciec kupił drewniany dom z ogrodem (…). W Zalesiu spędzaliśmy wiosnę i całe lato. Graliśmy z ojcem w tenisa, pływaliśmy po rzece Jeziorce, taszcząc okropnie ciężki kajak, skonstruowany osobiście przez Tadeusza, co rano ćwiczyliśmy biegi do kolejki, którą dojeżdżaliśmy do szkół w Warszawie.[2]

Rodzina Zawadzkich na spływie kajakowy Jeziorką, Zalesie Dolne, lata ’30. Zdjęcie pochodzi z książki „Przeszłość nie umiera nigdy. Opowieść o rodzinie Zawadzkich”.

– wspomnienia Hanny Zawadzkiej

Teraz kajaki są już dużo lżejsze, nie będziemy  musieli ich nieść od Domu Zośki na Górki Szymona w Zalesiu Dolnym, skąd o 10.00 wypływamy na dwu godzinny spływ   rzeką Jeziorką…

Chętnych na spływ prosimy o wypełnienie ankiety, którą znajdziecie TUTAJ. Na zgłoszenia czekamy do 12 września, do godz. 14:00.

Gościem specjalnym, który opowie nam o „Domu Zośki”, jest Druhna, która w Zalesiu Dolnym na ul. Królowej Jadwigi była kiedyś częstym gościem. Początkowo podczas biwaków organizowanych przez Jej drużynową, Annę Zawadzką, potem jako adiunkt Tadeusza Zawadzkiego. To Ona wraz z Janem Rossmanem i Stanisławem Broniewskim przekazała Annie i Józefowi Zawadzkiemu wiadomość i śmierci „Zośki”. Naszym gościem będzie „Danka” – Danuta Rossman.

 

 

 

Program spotkania

BLOK I

Spływ kajakowy rzeką Jeziorką. Start o godz. 10.00 na Górkach Szymona w Zalesiu Dolnym (gdzie będą już na nas czekać kajaki). Trasa spływu zaplanowana jest na ok. 2 godziny. Po spływie wracamy na Górki Szymona, skąd przejedziemy samochodami do Domu Tadeusza Zawadzkiego „ZOŚKI” na ul. Królowej Jadwigi 11 w Zalesiu Dolnym.

Ta część spotkania jest dla osób spragnionych przygody i miłośników „5Żywiołu”. Liczba kajaków ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. (link do ankiety powyżej, listę zamykamy 11 września).

BLOK II – Odprawa

Zaczynamy o godzinie 13.30 w „Domu Zośki”. W historię tego miejsca wprowadzi nas gość specjalny. Po tym spotkaniu zaczniemy pracę w mniejszych grupach:
gr I komendanci i skarbnicy,
gr II programowcy,
gr III praca z kadrą i kształcenie.

W trakcie spotkania zapewniamy ciepły posiłek. Koniec  zaplanowany na godzinę 17.00.

Zapraszamy także do dołączenia na Facebooku.

Może Ci się spodobać...