Zbiórka dla rad drużyn o współpracy międzynarodowej

Ogólnopolski ZLot Chorągwi Stołecznej ZHP

Druhno Drużynowa, Druhu Drużynowy,

Czy chcesz przekonać się, że:
·         Współpraca międzynarodowa jest łatwa gdy wiosłuje się w jednym canoe.
·         Bariera językowa nie jest żadnym problemem gdy wszyscy mówimy ludzkim głosem.
·         Wiele dobrego wynikło z tego, że polscy harcerze i niemieccy skauci wspólnie zwiedzali były obóz koncentracyjny.
·         Można uczyć się demokracji jeżdżąc na rowerze po Berlinie.
·         Nawet na surowym spaghetti można zawiązać węzeł przyjaźni, jeśli na przyjaźni nam zależy.

Serdecznie zapraszamy Ciebie i Twoją Radę Drużyny na zbiórkę pt. „POKEMON GAME”, podczas której chcemy zachęcić Was do współpracy zagranicznej ze skautami.
Czy zastanawialiście się ile zyskaliby Wasi harcerze, harcerze starsi lub wędrownicy gdybyście dali sobie szansę na przeżycie wspólnej przygody ze skautami w ich wieku?
Czy myśleliście o tym, aby samemu zobaczyć jak działają skauci w innych krajach?
Czy dla Ciebie osobiście byłoby ciekawym doświadczeniem zorganizowanie razem z liderami skautowymi obozu, wyjazdu na zlot lub wspólnej wyprawy?

To nie jest trudne!
Jesteśmy 424 Drużyną Harcerską „Grupa Kampinos”. Od dwóch lat mamy skautowych przyjaciół w Niemczech. Działają w organizacji DPSG. Mieszkają w Solingen.
Razem byliśmy na InterCampie w 2015 roku w Nysie. W tym roku wspólnie zorganizowaliśmy obóz w Brandemburgi i w Berlinie. Teraz razem przygotowujemy się do następnego InterCampu, który będzie w 2017 roku w Niemczech oraz do letniego obozu na Pojezierzu Brodnickim.

Podczas zbiórki zaprosimy Ciebie i Twoją Radę Drużyny do gry, w trakcie której przedstawimy nasze doświadczenia we współpracy z niemieckimi skautami. Razem weźmiemy też udział w Skype – moście, podczas którego poznacie naszych przyjaciół.

Przekonacie się, że współpraca zagraniczna ze skautami może być niezwykłą przygodą.

Zapraszamy Was 10 grudnia do siedziby Komendy Chorągwi Stołecznej ZHP na ul. Piaskowej 4. Spotykamy się o godz. 15.30. Zakończenie zbiórki przewidujemy około godz. 18.30.

Współorganizatorem zbiórki jest phm. Wojtek Puchacz, członek Komendy Chorągwi Stołecznej ZHP ds. zagranicy i komunikacji.

Proszę Was o mailowe potwierdzenie  swojego udziału w zbiórce oraz liczby reprezentantów Waszej drużyny do 4 grudnia na adres: jacek.smura@zhp.pl.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc będziemy potwierdzać Wasz udział w zbiórce na podstawie kolejności zgłoszeń.
Z niecierpliwością czekamy na spotkanie z Wami!

Czuwaj!

hm. Jacek Smura
Drużynowy
424 Drużyny Harcerskiej „GRUPA KAMPINOS”