Zapraszamy rodziców zuchów do udziału w badaniu

Szanowni Państwo,

Zapraszamy rodziców dziewczynek w wieku 7-10 lat do badania opinii na temat harcerstwa

ZHP uczestniczy w międzynarodowym badaniu dotyczącym jakości harcerstwa (ogólnie – ruchu skautowego), możliwości jego rozwoju liczebnego, ze szczególnym uwzględnieniem miejsca dziewcząt i młodych kobiet.

W ramach badania organizujemy dwa okrągłe stoły, podczas których moderator będzie prowadzić swobodną rozmowę z rodzicami dziewczynek w wieku zuchowym (1-3 klasa szkoły podstawowej), które należą do harcerstwa (stół A) i które nie należą do harcerstwa (stół B).

Planujemy zorganizować oba spotkania w najbliższą sobotę 25 stycznia. Godzina rozpoczęcia do uzgodnienia z uczestnikami (oczywiście będzie potrzebny konsensus trojga osób).

Jeśli piątek 24 stycznia okaże się dla Państwa lepszym dniem, proponujemy stół dla rodziców nie-zuchów zorganizować w piątek – godzina do ustalenia, najpewniej po pracy czyli ok. 17:00.

Długość  spotkania – 1 godzina.

Miejsce: siedziba Głównej Kwatery ZHP przy Konopnickiej 6 (koło placu Trzech Krzyży, za hotelem Sheraton).

Kontakt: na początku Ewa Lachiewicz tel. 601 888 817 (do 23:00), później będzie się z Państwem kontaktować moderatorka.

Spotkanie odbędzie się przy kawie, herbacie, ciastku i mamy nadzieję, że uda nam się zachować miłą atmosferę, w której wszyscy będę się dobrze czuć.

Badanie jest anonimowe, nie będziemy zapisywać Państwa danych personalnych, jedynie dla ułatwienia imiona córek.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy mieć co najmniej jedną córkę w wieku 7-10 lat (nie licząc ewentualnych innych dzieci), która:

• stół A – jest zuchem w ZHP
  • stół B – nie należy do ZHP ani innej organizacji harcerskiej (bardzo mile widziane osoby, których dzieci angażują się w inne „konkurencyjne” zajęcia)

Tematy rozmowy – poglądowo:

stół A:

• powody wstąpienia dzieci do harcerstwa (do gromady zuchowej)
  • jak postrzegane jest harcerstwo,
  • co harcerstwo daje Państwa córkom
  • jak to wygada na tle innych zajęć, które mają córki
  • jak ZHP może poprawić swoją ofertę

stół B:

• jak córki spędzają wolny czas
  • jak postrzegane jest harcerstwo
  • dlaczego córki nie wstąpiły do harcerstwa (bariery, przeszkody)
  • jakich zmian Państwa zdaniem wymaga ZHP, by mogło być atrakcyjne dla Państwa córek

Chętnie odpowiem na pytania, proszę o kontakt.

Zapraszam!

hm. Ewa Lachiewicz-Walińska