XXXI Przegląd Działalności Artystycznej Drużyn NS

8 czerwca 2015 roku odbył  się XXXI Przegląd Działalności Artystycznej Drużyn Nieprzetartego Szlaku. Rozpoczęło się tradycyjnie – w gościnnym Ministerstwie Gospodarki w sali „Pod kopułą” rozpalono świeczkowisko.

Gościem specjalnym wieczornicy był Janusz Piechociński, Wiceprezes Rady Ministrów RP Minister Gospodarki, Prezes PSL oraz Elwira Gross-Gołacka, Dyrektor Generalny Ministerstwa Gospodarki, prof.dr hab. n. med. Anna Dobrzańska, Przewodnicząca Rady Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski naszego Hufca, ppłk. Adam Jedynak, reprezentujący Szefa Sztabu Generalnego Wojska   Polskiego, hm. Magdalena Dąbrowska, członkini Komendy Chorągwi Stołecznej ZHP, phm. Krystyna Mamak, komendantka Hufca Warszawa-Praga Południe, pwd. Joanna Legdowicz, drużynowa 161 WDH zwycięskiej drużyny Przeglądu oraz Krzysztof Czechowski, Rzecznik Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych.

W tegorocznym Przeglądzie wzięło udział ponad 500 uczestników w formach plastycznych i ponad 170 uczestników w teatrach, zespołach wokalnych i muzycznych.Tematem przewodnim była współpraca z wojskiem, hasło przewodnie brzmiało: ,,Żołnierz naszym Przyjacielem”.  W tym roku mija 40 lat współpracy drużyn NS z hufca Praga Południe z Garnizonem Grupa koło Grudziądza. Wieloletnia współpraca zaowocowała budową i powstaniem    Stanicy Obozowej w Ocyplu, udziałem drużyn obozowych w ,,dniach otwartych koszar”,  spotkaniami, rajdami i wieloma wspólnymi ogniskami czy  imprezami. Posumowaniem tych lat będzie podpisanie w tym roku porozumienia o współpracy z Centrum Szkolenia Logistyki im. Kazimierza I  Odnowiciela w Grupie oraz spotkaniami drużyn obozowych w Centrum.

Premier Janusz Piechociński opowiedział o osiągnięciach polskiej gospodarki, podziękował instruktorom i wychowawcom za wkładany trud w wychowanie, a wszystkim uczestnikom wieczornicy życzył wspaniałych zbliżających się wakacji. Wieczornicę  uświetniła Orkiestra Garnizonu Warszawa pod batutą mjr. Artura Czereszewskiego. Na scenie wystąpiły również harcerskie zespoły i soliści  z drużyn i placówek wychowawczych.

phm. Dorota Wieluńska
Członek Zespołu PR Chorągwi Stołecznej

 

Może Ci się spodobać...