Wyślij pączka do Afryki

Harcerki z ZHR z Mokotowa wysyłają pączki do Afryki. W ten sposób wspierają działania fundacji „Kapucyni i Misje”. Celem akcji jest pomoc dla mieszkańców Republiki Środkowoafrykańskiej i Czadu oraz wsparcie projektów edukacyjnych i religijnych prowadzonych przez pracujących tam polskich kapucynów. Dziś finał akcji.

Na pomysł wpadła Zosia Kuflikowska. Zgłosiła się do fundacji, która – widząc, że jest harcerką – od razu zgodziła się na współpracę – Na harcerzy zawsze można liczyć, jesteście świetnie zorganizowani – mówi Piotr Gajda, koordynator projektu „Wyślij pączka do Afryki”. Zosia sama znalazła cukiernię, która przekazała 300 pączków. Sprzedawała je w szkole, a 100 proc. Wpływów przekazała na rzecz fundacji.

Organizatorzy akcji zachęcają, by w Tłusty Czwartek przekazać pieniądze potrzebującym w Afryce. Można to zrobić na kilka sposobów. Odwiedzić w Tłusty Czwartek cukiernię, która bierze udział w akcji (będzie oznaczona plakatem) i kupić pączki lub samodzielnie je upiec, poczęstować nimi swoją rodzinę czy kolegów w pracy i zebrać od nich datki. Misjonarzom można też pomóc bez wychodzenia z domu – kupując e-pączka za pośrednictwem strony: www.paczek.kapucyni.pl. W tym roku, fundusze zebrane w czasie akcji zostaną przeznaczone na budowę afrykańskich szkół i kaplic.

Jeśli w Waszych drużynach i hufcach dzieje się coś, czym chcecie się pochwalić, piszcie do nas!

Chcecie wiedzieć więcej o Afryce? Koniecznie zapoznajcie się z propozycją programową Teraz Afryka wydaną przez ZHP.

phm. Wojtek Puchacz

członek komendy Choragwi ds. zagranicy i komunikacji

Może Ci się spodobać...