Wybory samorządowe – projekt dla harcerzy

Szukasz atrakcyjnego wyzwania dla swojej drużyny? Zgłoś ich do współzawodnictwa o lepszą demokrację! 

Zapraszamy wszystkie zastępy, drużyny i nieformalne zespoły z województwa mazowieckiego do udziału w projekcie „Wybory samorządowe 2014 – sprawdzam!”, nad którym honorowy patronat sprawuje Naczelnik ZHP.

Projekt „Wybory Samorządowe 2014 – sprawdzam!”, który zainaugurowaliśmy 1 września, w innowacyjny sposób odpowiada na potrzebę zaangażowania młodzieży w sprawy obywatelskie oraz przybliża sylwetki kandydatów w nadchodących wyborach samorządowych – tak, by głos wrzucany do urny był głosem świadomym i przemyślanym.

 

Do udziału w projekcie zapraszamy zespoły (od 3 do 5 osób w wieku 13-19 lat), które wezmą udział w atrakcyjnym szkoleniu, dzięki któremu zdobędą wiedzę o tym jak odnaleźć się w systemie politycznym i społęcznym naszego kraju, ale również o tym jak skutecznie się komunikować, jak zarządzać swoim projektem i co zrobić by mieć wpływ na swoje lokalne otoczenie. Młodzi uczestnicy staną się Ambasadorami Świadomej Samorządności, a ich zadaniem będzie przeprowadzanie wywiadów z kandydatami do władz samorządowych. Razem utworzą interaktywny portal internetowy, z którego każdy wyborca z województwa mazowieckiego będzie mógł czerpać wiedzę na temat nadchodzących wyborów, oraz „sprawdzić swojego kandydata”- zapoznać się z jego lub jej odpowiedziami na zadane przez ambasadorów pytania oraz zadać własne. 

Korzyści z projektu? Nasi młodzi harcerze i harcerki, którzy w niedługim czasie uzyskają prawa obywatelskie, będą mieli możliwość z bliska zaobserwować demokrację i zdobyć cenne doświadczenie, które przyniesie im nie tylko świadomość obywatelską, ale również cenioną na rynku pracy wiedzę popartą praktycznym działaniem. Społeczności województwa Mazowieckiego oddamy do rąk narzędzie, które zamieni głosy na twarze z plakatów, na głosy sprawdzonych i odpowiedzialnie wybranych kandydatów.

Wejdź na: www.wyborysprawdzam.pl

Koordynatorka projektu: phm. Weronika Chrapońska

Może Ci się spodobać...