Wspomnienie o Władysławie Skoraczewskim

Druhny i Druhowie

tradycyjnie już, na kolejnych naszych spotkaniach przypominamy sylwetki instruktorek i instruktorów naszej Chorągwi, których losy i harcerska służba stanowią część historii warszawskiego harcerstwa.

Wśród znaczących postaci jest Władysław Skoraczewski

Harcmistrz, drużynowy 26 WDH, żołnierz Powstania Warszawskiego, solista Teatru Wielkiego /bas baryton/, założyciel /w 1945 roku w zburzonej Warszawie/ chóru harcerskiego, a następnie wieloletni kierownik Centralnego Zespołu Artystycznego Związku Harcerstwa Polskiego.

Z A P R A S Z A M Y na „ świeczkowisko” wspomnieniowe poświęcone Druhowi Władkowi

Spotkanie odbędzie się 21 lutego /czwartek/ 2019 roku o godz. 17.00 w Sali Kominkowej Głównej Kwatery ZHP
Warszawa, ul. Konopnickiej 6

Prosimy o przyniesienie na spotkanie ew. materiałów wspominkowych: zdjęcia, artykuły, kroniki itp.

Czuwaj!
Przewodnicząca Komisji Historycznej
hm. Barbara Prószyńska

Zdjęcie dh. Władysława autorstwa Edwarda Hartwiga ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego