Wspólna kampania organizacji harcerskich w Warszawie

W poniedziałek 21 września wystartowała pierwsza w historii wspólna kampania czterech organizacji harcerskich działających w Warszawie. Przez najbliższe dwa tygodnie osoby korzystające z transportu publicznego będą mogły obejrzeć spot komunikujący obecność ruchu harcerskiego w mieście.

Kilkusekundowe spoty zostały przygotowane przez Chorągiew Stołeczną ZHP we współpracy z harcerkami i harcerzami ze Stowarzyszenia Harcerskiego, Skautów Europy i Okręgu Mazowieckiego ZHR. Narracja filmu skupia się na trzech słowach określających ruch harcerski: przygodzie, zabawie i przyjaźniach. Klip został przygotowany z materiałów dostarczonych przez Skautów Europy i naszych własnych. Bohaterkami filmu są harcerki z hufca ZHP Celestynów, które brały udział w zlocie Intercamp w maju tego roku.

Materiał został nagrany przez Aleksandrę Barańczak z hufca ZHP Zielona Góra. Za montaż odpowiadał Michał Kozłowski, członek zespołu PR Chorągwi Stołecznej ZHP. Emisja spotu stanowi pierwszą fazę kilkuetapowego procesu kampanii, która będzie prowadzona wspólnie przez cztery organizacje harcerskie działające w Warszawie. Hasło kampanii brzmi: „Harcerki i harcerze łączą miasto”. Spoty emitowane będą do 4 października w autobusach i pociągach SKM.

 

phm. Wojtek Puchacz

członek komendy Chorągwi Stołecznej ZHP

ds. zagranicy i komunikacji

Może Ci się spodobać...