Wiślana gra miejska już 6 lipca

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” oraz Evans Foundation zapraszaja na grę miejską „Strażnicy Wisły”. Impreza przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży w wieku 10-14 lat. Udział w grze jest bezpłatny.

Gracze wcielą się w role strażników przestrzeni nadwiślańskiej, by w ten nietypowy sposób poznaćrzeke i o nią zadbać. Uczestnicy odpowiedzą sobie na pytania i zmierzą się z wyzwaniami:

• jak dbać o Wisłę, żeby jako dzielnica nie zamieniła się w „centrum” – ziemię niczyją, w której nikt nie odpowiada za porządek i estetykę?
  • będą mieli okazję zobaczyć co grozi Wiśle (co my – mieszkańcy,  możemy tam popsuć) i zaplanować jak możemy temu zapobiec
  • sprawdzą co jest dobrego i co lubimy w tej przestrzeni, a co możemy w niej jeszcze ulepszyć
  • wcielą się w rolę dziennikarzy, aktywistów społecznych, architektów i planistów!

Uczestnicy powinni być zgłaszani przez pełnoletniego opiekuna – opiekunowie mogą zgłaszać grupy liczące od 5 do ok 10 uczestników.

Trasa gry przebiegać będzie pomiędzy Portem Czerniakowskim a Centrum Nauki Kopernik, zaś punkty gry będą rozmieszczone po obu stronach rzeki.Uczestnicy będą przemieszczać się od punktu do punktu w grupach (grupy zgłasza pełnoletni opiekun, który wspólnie z grupą przemieszcza się między punktami).  Na starcie uczestnicy otrzymają karty gry wraz z mapą, na mecie zaś wezmą udział we wspólnym działaniu i otrzymają upominki.

Start i meta: Park Odkrywców przy Centrum Nauki Kopernik.

Kontakt i zapisy: antonina.jezewska@gmail.com, pytania organizacyjne: tel. 665 750 260.

na podstawie informacji od organizatora

phm. Wojtek Puchacz

członek Komendy Chorągwi ds. zagranicy i komunikacji