Wejdź na szlak. Jedź na Zlot Kadry

Pod koniec sierpnia w Gorzewie odbędzie się IV Zlot Kadry ZHP. Do wyboru osiem szlaków dla kandydatów na specjalistów w obszarach: zagranica, wsparcie pracy drużyn, finanse, specjalności, hufce i praca z kadrą. Na oddzielne ścieżki zapraszamy harcmistrzów, podharcmistrzów i przewodników.

 

IV Zlot Kadry to kolejna okazja, aby cała kadra ZHP mogła spotkać się w jednym miejscu uczestnicząc w formach programowych, szkoleniowych, wymianie doświadczeń oraz nawiązując nowe, wartościowe znajomości. Tegoroczny zlot odbywać się będzie pod hasłem: „Na szlaku”, odwołującym się do samej istoty harcerskiego harcowania na łonie natury.

Zlot składać się będzie z dwóch szlaków głównych: Szlak granatowy – dla drużynowych i przybocznych (z przynajmniej półrocznym stażem), którzy ukończyli 16 rok życia; Szlak czerwony – dla kadry wspierającej drużynowych we wdrażaniu Uchwały Programowej (zastępców/członków komend ds. programu, namiestników, członków zespołu programowego hufca, a także kształceniowców i opiekunów prób na stopnie instruktorskie). Ich uzupełnieniem będą szlaki łącznikowe: Szlak żółty – dla kadry finansowej hufców; Szlak czarny – dla kadry wspierającej drużynowych w pracy ze specjalnościami; Szlak pomarańczowy – dla pełnoletnich instruktorów zajmujących się współpracą międzynarodową na szczeblu hufca Szlak fioletowy – kurs dla namiestników i kierowników referatów; Szlak zielony – szkolenie Lider+ dla komendantów hufców oraz zastępców/ członków komend hufców ds. pracy z kadrą; Szlak błękitny – harcmistrzowski.

Program uatrakcyjnią także: podobóz puszczański, salon gier, Centrum Duchowe i klimatyczne schroniska.

Zlot Kadry trwa w dniach 26-30 sierpnia. Zgłoszeni do końca marca zapłacą 160, zaś do końca maja 170 zł. Komendantką kursu jest Emilia Kulczyk-Prus, zaś jej zastępcami Lucyna Czechowska i Karol Gzyl. 

O każdej z tras więcej poczytacie na stronie Zlotu.

phm. Wojtek Puchacz

członek Komendy Chorągwi ds. zagranicy i komunikacji

Może Ci się spodobać...