W wakacje 2014 nastaw się na czeski film

Od 3 do 9 sierpnia 2014 w Czechach odbędzie się Zlot Skautów Europejskich (Central European Jamboree). Pierwsze informacje zaczynają właśnie napływać od Junaków – czeskich skautów, którzy przygotowują wydarzenie.

Zlot odbędzie się w Poslův Mlýn nieopodal Dosky. Do udziału w zlocie mogą zgłosić się patrole harcerzy i skautów w wieku 12-17 lat plus pełnoletni opiekun. Każdy patrol liczy 9 niepełnoletnich uczestników i jeden pełnoletni opiekun. Członków ZHP w wieku 18+ zachęcamy do zgłoszenia się jako kadra zlotowa, IST.

Start rejestracji planowany jest na 1 lutego 2014. Z chwilą, gdy rejestracja na zlot rozpocznie się, poinformujemy Was.

Pierwszy zlot skautów słowiańskich (tak się wcześniej nazywał) odbył się w 1931 roku w czeskiej Pradze.Mówi się, że kolejnym był polski zlot w Spale zorganizowany w 1935 roku jako jubileuszowy zlot polskiego harcerstwa. Tradycja organizacji zlotów powróciła w 1997 roku, znów za sprawą Czechów, zaś kolejny w 1999 w Sanoku. Od tego roku zloty skautów zrzeszonych w Grupie Wyszehradzkiej (Polska, Czechy, Węgry, Słowacja) odbywają się regularnie co dwa lata.

phm. Wojtek Puchacz

pełnomocnik Komendy Chorągwi ds. zagranicznych

Może Ci się spodobać...