USA w dwóch odsłonach

3 grudnia odbędzie się SKAUTOWY MEETING – pierwsze tego typu wydarzenie w naszej Chorągwi. 9 grudnia dowiecie się jak wygląda obóz amerykańskich skautów. Zapraszamy tych, którzy chcą dowiedzieć się jak w praktyce wygląda wypad na zagraniczny obóz, zlot, wolontariat. O swoich przygodach opowiedzą instruktorzy z Ochoty, Pragi Północ i Mokotowa.

USA w dwóch odsłonach to dwuczęściowe wydarzenie otwarte dla tych z Was, którzy myślą o współpracy międzynarodowej, ale nie do końca wiedzą, jak się za nią zabrać. Dzięki zaproszonym gościom – instruktorom z hufców Chorągwi Stołecznej – będziecie mogli przekonać się, że nie tylko wyjazd zagraniczny jest rzeczą przyjemną i pełną wartościowych doświadczeń, ale także jest łatwy do zorganizowania.
 

1. Skautowy meeting

Szukasz skautowych inspiracji? Chcesz zarazić nimi kadrę swojego hufca? Nie wiesz, co to MOOT i skautowy wolontariat? Chcesz ujrzeć możliwości, jakie otwiera przed nami zagranica? Poznaj skautowe doświadczenia instruktorów Chorągwi Stołecznej i podziel się swoimi!

Spotkanie odbędzie się 3 grudnia 2013 o godz. 18:00, w siedzibie Chorągwi na ul. Piaskowej 4. Zgłoś się: https://docs.google.com/forms/d/1ETV5Hvtih9aFb3NglhV5VgbdHI3Kbzkd5wCzYBbl6tw/viewform!
2. Obóz w Ameryce od A do Z
Jakie są realia amerykańskiego obozu skautowego? Czy ten obóz tak bardzo różni się od naszego? Jakie atrakcje czekają na przyjeżdżających skautów i z jaką papierkową robotą zmaga się tamtejsza kadra? (I ile dostaje za to pieniędzy?) O swoich przeżyciach opowie Mira Chlebicka z hufca Warszawa Ochota, uczestniczka tegorocznej edycji  programu International Camp Staff, Boy Scouts of America.

Prezentacja odbędzie się 9 grudnia 2013 o godz. 19:00, w budynku Hufca Warszawa-Ochota przy ul. Raszyńskiej 22a. Wstęp wolny, również dla osób spoza organizacji. 😉

Za przygotowanie obu spotkań odpowiada Mira Chlebicka z hufca Warszawa Ochota (m.chlebicka@gmail.com).

 
 
phm. Wojtek Puchacz
pełnomocnik Komendy Chorągwi ds. zagranicznych

Może Ci się spodobać...