Kurs podharcmistrzowski TRASER

Szkoła Instruktorska Chorągwi Stołecznej ZHP ILUMINACJA zaprasza instruktorów z minimum otwartą próbą na stopień podharcmistrza do udziału w Kursie Podharcmistrzowskim TRASER.

Logo kursu phm Trasert-01
Obrzędowość kursu:
Traser to giętki kij służący do oznaczenia drogi w trudnym i zmiennym terenie, zwłaszcza górskim. Na jego czubku często zawiesza się kolorowe wstążki i taśmy. W przypadku silnych zmian pogodowych – wiatru, zamieci lub śnieżycy – traser staje się dla wspinaczy, podróżników jedyną wskazówką drogi powrotnej. Pokazuje wcześniej ustalony kierunek.

Zastosowanie traserów podczas górskich wypraw to metafora roli podharcmistrza wobec zespołu instruktorskiego, którym kieruje. Zgodnie z ideą stopnia podharcmistrz „pracuje w zespole instruktorskim”, „swoim osobistym przykładem świadomie i pozytywnie oddziałuje na otoczenie” oraz „Rozumie ludzi, otaczającą go rzeczywistość i reaguje na ich potrzeby”. Chcemy aby absolwenci naszego kursu poczuli się odpowiedzialni za zespół instruktorski, któremu przewodzą bądź którego są częścią a dla swoich podopiecznych (przewodników) byli wskazówką i wsparciem w rozwoju a w kontekście „wzmacniania tożsamości harcerstwa” wytyczali nowe drogi i kierunki rozwoju organizacji

Termin kursu (Trzy zjazdy):

1 zjazd: 3 – 5 marca (Warszawa)

2 zjazd: 18-19 marca (Warszawa)

3 zjazd: 31 marca – 2 kwietnia (Warszawa)

Koszt udziału w Kursie: 300 PLN

Cena szkolenia obejmuje pełne wyżywienie, materiały programowe oraz zaplanowane atrakcje.

Program:

Uczestnicy kursu otrzymują wyjątkową możliwość zdobycia dyplomu potwierdzającego udział w szkoleniu (w ramach programu kursu podharcmistrzowskiego!) Lider Plus oraz Opiekunów Prób Instruktorskich.

Zgłoszenia:

Ilość miejsc na kursie jest ograniczona do 18 osób.

Termin zgłoszeń: od 24.01.2017 do 10.02.2017
Link do formularza rejestracyjnego:

Płatności:

Uczestnicy o formie płatności dowiedzą się w wiadomości mailowej po zakończeniu i potwierdzeniu rejestracji.

Komenda Kursu:

hm. Jolanta Rybińska – Komendant Kursu
hm. Tomasz Barlak – członek Komendy Kursu ds. promocji
phm. Kornelia Ziółkowska – członek Komendy Kursu ds.informacji
Kadra wspierająca Kurs:
phm. Agnieszka Marszałek – instruktor ds. organizacyjnych
phm. Justyna Miros – skarbnik Kursu

Zapraszamy również do dołączenia do wydarzenia na FB.