Szkolenie Harcerskiej Służby Zabezpieczenia

Inspektorat Harcerskiej Służby Granicznej i Ruchu Drogowego Chorągwi Stołecznej ZHP zaprasza na kurs Harcerskiej Służby Granicznej i Służby Zabezpieczenia.

W ramach kursu poznacie podstawy prawne działania służb zabezpieczenia, dowiecie się jak można realizować specjalność HSG i czym zajmuje się Straż Graniczna. Będziecie mogli spróbować swoich sił jako kontrolerzy w przejściu/bramie, chroniąc „zieloną granicę”, czy kontrolując legalność pobytu osób na terenie i identyfikując osoby niepożądane. Dowiecie się jak mało różni harce od poważnej służby granicznej i jak poważne jest przez to harcerstwo.

Absolwenci kursu będą mogli

Po pozytywnym zaliczeniu egzaminu końcowego dostaniecie certyfikat ukończenia kursu. Absolwenci kursu będą mogli wejść w skład tworzonej chorągwianej sieci zabezpieczenia harcerskiego, która przygotowywana jest do działania w ramach Białej Służby, zlotów i imprez organizowanych przez Chorągiew.

Szczegółowe informacje o kursie:

• koszt kursu – 2x 30 zł (w cenie materiały programowe, pozoracyjne i certyfikaty ukończenia kursu),
• termin – I część 08-11.11.2013
• warunki zakwaterowania: szkoła
• wyżywienie: własne
• zajęcia zaczynają się w piątki o 18:00, kończą w niedziele o 16:00

WARUNKI UCZESTNICTWA

Uczestnik powinien:

• przywieźć ze sobą śpiwór oraz karimatę
• mieć ze sobą wyżywienie biwakowe
• przywieźć ze sobą notatnik harcerski,
• posiadać pełne umundurowanie,
• przygotować się do ewentualnego udziału w zajęciach terenowych, wieczornych oraz sportowych
• posiadać miękkie obuwie
• mieć opłacone składki członkowskie ZHP
• mieć ukończone 15 lat
• mieć zgodę bezpośredniego przełożonego
• wypełnić ankietę uczestnika, odesłać jej wersję elektroniczną na podany niżej adres, a oryginał, podpisany przez przełożonego, przywieźć na pierwsze zajęcia i oddać komendzie kursu

Zgłoszenia przez formularz online.

Wszelkie informacje, zapytania i wyjaśnienia udziela Szefowa Inspektoratu HSGiRD Chorągwi Stołecznej phm. Agnieszka Fietkiewicz – tel. 502-945-628, @ – hsgird@stoleczna.zhp.pl