Szkolenie dla administratorów i redaktorów stron internetowych. Dostępność stron: WCAG 2.0

Zapraszamy Was na bezpłatne, certyfikowane, jednodniowe i bardzo praktyczne szkolenie dla administratorów i redaktorów stron internetowych. Tematem szkolenia jest zapewnienie ich dostępności dla wszystkich, czyli prowadzenie stron internetowych w taki sposób, aby mogły z nich korzystać osoby ze specjalnymi potrzebami.

2,7 tysiąca powodów…

Przyjmując, że przynajmniej 23% polskiego społeczeństwa mierzy się z różnego typu niepełnosprawnościami, statystycznie problem ten dotyczy około 2,7 tysiąca członków naszej chorągwi. To przynajmniej 2,7 tysiąca powodów, aby nasze działania w internecie były tym bardziej przyjazne i bardziej dostępne dla każdego.

Egzamin z wrażliwości społecznej

Dzięki współpracy z Fundacją Widzialni (więcej informacji na stronie www.widzialni.org) administratorzy i redaktorzy hufcowych stron internetowych Chorągwi Stołecznej ZHP mają unikalną możliwość wzięcia udziału w szkoleniu z prowadzenia stron www, zgodnie z międzynarodowym standardem dostępności WCAG 2.0. Stosowanie tego standardu pozwala dostosować konstrukcję strony oraz sposób prezentowania treści do specjalnych potrzeb odwiedzających ją osób. Stosowanie standardu WCAG 2.0 jest dzisiaj wymogiem dla stron internetowych administracji publicznej. Dla instytucji sektora pozarządowego, czyli organizacji wrażliwych społecznie, powinno być czymś oczywistym i naturalnym. Wierzymy, że każdy hufiec naszej chorągwi chce wejść na wyższy poziom społecznej wrażliwości i dojrzałości zarazem.

Udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona

Szkolenie odbędzie się 13 listopada 2017 roku w Warszawie, w godzinach 9.30 do 15.30. Mamy do dyspozycji ograniczoną liczbę miejsc. Pierwszeństwo udziału mają osoby pełniące role administratorów lub redaktorów chorągwianych i hufcowych stron internetowych. Zgłoszenia należy wysyłać zgodnie z informacją podaną w komunikacie organizatora (otwórz komunikat w pliku PDF) czyli drogą e-mailową do 20 października. Plan szkolenia znaleźć można w pliku Agenda szkolenia Warszawa (otwórz program szkolenia w pliku PDF). Pytania dotyczące szkolenia kierować można na adres 5zywiol@stoleczna.zhp.pl.

Na kurs zapraszają:

akademia soevj-01 5 żywioł identyfikator-01

 

Może Ci się spodobać...