Szkolenia „Bezpieczeństwo HAZ’2019”

Planujecie w tym roku zimowisko? A może tylko weekendowy wypad w góry z Harcerzami?

W takim razie chcemy zaprosić was na szkolenie „Bezpieczeństwo HAZ’19”. Podczas niego dowiecie się jakie są między innymi zagrożenia podczas organizacji zimowej formy wypoczynku oraz jak najlepiej przygotować się do wyjazdu w góry.

Szkolenie jest obowiązkowe dla każdego komendanta HAZ. W razie gdyby nie mógł on przybyć na szkolenie prosimy o wysłanie kogoś w zastępstwie.

Celem szkolenia jest przygotowanie komendantów do organizacji bezpiecznych zimowisk. Skupimy się następujących aspektach bezpieczeństwa:

1. Bezpieczeństwo w budynku: szkole, schronisku, ośrodku (75% czasu szkolenia)

• jakie potencjalne zagrożenia bezpieczeństwa dotyczą budynków;
  • o co zadbać przed wyjazdem, co sprawdzić na miejscu tuż po przyjeździe;
  • w jaki sposób kontrolować właściciela bazy noclegowej w zakresie warunków bezpieczeństwa,
  • jak przygotować i przeprowadzić próbną ewakuację z budynku;

2. Bezpieczeństwo w górach (25% czasu szkolenia) – formalne aspekty organizacji form rekreacyjnych i turystycznych w górach;

• wymiana wiedzy, doświadczeń i dobrych praktyk w organizacji wycieczek górskich

Link do formularza zgłoszeniowego

Szkolenie organizuje kadra specjalnościowa Chorągwi Stołecznej ZHP. Odbywa się w dwóch terminach w siedzibie Chorągwi Stołecznej ZHP ul. Piaskowa 4 w Warszawie.

1. 15 grudnia 2018, 10:00 – 14:00
  2. 12 stycznia 2019, 10:00 – 14:00