Stara Dąbrowa

pwd. Dominik Domińczak

stara-dabrowa@stoleczna.zhp.pl

CENNIK

Doba zaczyna się i kończy o godzinie 12:00.

Minimalna ilość w grupie to 15 osób.

Podane ceny są cenami netto. Dla członków Chorągwi Stołecznej ZHP nie doliczamy podatku VAT.

Nocleg

Rozbicie namiotu na terenie ośrodka z korzystaniem z toalet 10 zł/doba/osoba

Pokój STANDARD (bez łazienki i pościeli) – 18zł/doba/osoba (43 miejsca)

Pokój STANDARD PLUS (z łazienką i pościelą) – 38 zł/doba/osoba (53 miejsca)

Pobyt dla przebywających na terenie ośrodka, a nie zakwaterowanych 10zł/doba/osoba

Wyżywienie

Całodzienne wyżywienie:

STANDARD: 20zł/osoba (trzy posiłki: śniadanie (z dodatkiem), dwudaniowy obiad, kolacja)

Standard PLUS 25zł/osoba (trzy posiłki: śniadanie (z dodatkiem), dwudaniowy urozmaicony obiad + trzy surówki do wyboru, kolacja)

Pojedyncze posiłki:

Obiad STANDARD 12zł

Śniadanie i kolacja (zawsze łącznie) 9 zł

Drewno na ognisko na ok. godzinę 50 zł

W samym sercu Kampinoskiego Parku Narodowego, w miejscowości Stara Dąbrowa znajduje się Ośrodek Szkolenia Wolontariuszy Chorągwi Stołecznej ZHP. Ośrodek, znajduje się na ogrodzonym terenie otoczonym puszczą.
Baza noclegowa składa:
– 8 pokoi STANDARD bez łazienki w pokoju(43 miejsca),
– 14 pokoi STANDARD PLUS z łazienką (53 miejsca),

Budynek główny wyposażony jest w 5 węzłów sanitarnych (z oczkiem wc, natryskiem (z ciepłą wodą) oraz umywalkami), salę kominkowo – konferencyjną (kominek, projektor multimedialny), stołówkę na 50 osób oraz świetlicę (stół do ping-ponga, gry planszowe, sofy), do dyspozycji gości jest również kawiarenka gdzie przez całą dobę jest dostęp do wrzątku, kawy, mleka, herbaty i cukru. Teren zewnętrzny to boisko do piłki plażowej, pole namiotowe oraz miejsce ogniskowe.

POKÓJ STANDARD – to pokój o typowo turystycznym charakterze, jest dedykowany grupom dla których szukających taniego noclegu blisko Warszawy, a jednocześnie w otoczeniu Puszczy Kampinoskiej. Pokój nie posiada własnej łazienki, a goście zakwaterowani w tym pokoju korzystają z łazienek wspólnych na parterze. Wszystkie pokoje typu STANDARD znajdują się na parterze budynku.

POKÓJ STANDARD PLUS – to pokój dedykowanych w szczególności dla grup osób dorosłych, zielonych szkół, wycieczek szkolnych, konferencji i kursów. W pokoju znajdują się: 2 łóżka pojedyncze, 1 łóżko piętrowe, szafa ubraniowa, łazienka z prysznicem, umywalką oraz oczkiem WC. Nocleg w pokoju możliwy jest jedynie w opcji z pościelą i ręcznikami. Wszystkie pokoje typu STANDARD PLUS znajdują się na I piętrze budynku.

NASZ OBIEKT NIE JEST HOTELEM – JESTEŚMY SCHRONISKIEM HARCERSKIM

Ośrodek nie posiada recepcji czynnej 24 h. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem ośrodka.

Otoczenie Puszczy Kampinoskiej stwarza ogromne możliwości programowe. Przy naszym Ośrodku ma swój początek i koniec jedna z kampinoskich ścieżek dydaktycznych – ścieżka „Wokół Bieli” . Ścieżka wiedzie wokół obszaru ochrony ścisłej „Biela”, o niezwykle zróżnicowanej rzeźbie terenu. Wspina się na wał wydmowy, jeden z najwyższych na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego i dalej prowadzi przez bory sosnowe z fragmentem starodrzewia w obszarze ochrony ścisłej „Wilków”, brzeziny, lasy olchowe i zarośla wierzbowe. W czasie wycieczki możemy zaobserwować zmiany jakie zaszły w przyrodzie w ostatnich dekadach.