Stara Dąbrowa

Szef bazy: pwd. Dominik Domińczak

stara-dabrowa@stoleczna.zhp.pl

CENNIK

Doba zaczyna się i kończy o godzinie 12:00.

Minimalna ilość w grupie to 15 osób.

Podane ceny są cenami netto. Dla członków Chorągwi Stołecznej ZHP nie doliczamy podatku VAT.

Nocleg

Rozbicie namiotu na terenie ośrodka z korzystaniem z toalet 10 zł/doba/osoba

Nocleg w budynku bez pościeli (śpiwór) 18 zł/doba/osoba (63 miejsca)

Nocleg w budynku na materacu wojskowym – 14 zł/doba/osoba (16 miejsc)

Wyżywienie

Całodzienne wyżywienie 17 zł/osoba

Obiad  12 zł

Śniadanie i kolacja (łącznie) 7 zł

Drewno na ognisko na ok. godzinę 50 zł

W samym sercu Kampinoskiego Parku Narodowego, w miejscowości Stara Dąbrowa znajduje się Ośrodek Szkolenia Wolontariuszy Chorągwi Stołecznej ZHP. Ośrodek, znajduje się na ogrodzonym terenie otoczonym puszczą. Baza noclegowa składa się budynku głównego: 7 pokoi 4 osobowych, 1 pokój 16 osobowy oraz 1 pokój 2 osobowy, a także z domku letniskowego 6 osobowego z łazienką. Budynek główny wyposażony jest w 6 węzłów sanitarnych (z oczkiem wc, natryskiem (z ciepłą wodą) oraz umywalkami), salę kominkowo – konferencyjną (kominek, projektor multimedialny), stołówkę na 70 osób oraz świetlicę (stół do ping-ponga, gry planszowe, sofy), do dyspozycji gości jest również kawiarenka gdzie przez całą dobę jest dostęp do wrzątku, kawy, mleka, herbaty i cukru. Teren zewnętrzny to boisko do piłki plażowej, pole namiotowe oraz miejsce ogniskowe.

Otoczenie Puszczy Kampinoskiej stwarza ogromne możliwości programowe. Przy naszym Ośrodku ma swój początek i koniec jedna z kampinoskich ścieżek dydaktycznych – ścieżka „Wokół Bieli” . Ścieżka wiedzie wokół obszaru ochrony ścisłej „Biela”, o niezwykle zróżnicowanej rzeźbie terenu. Wspina się na wał wydmowy, jeden z najwyższych na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego i dalej prowadzi przez bory sosnowe z fragmentem starodrzewia w obszarze ochrony ścisłej „Wilków”, brzeziny, lasy olchowe i zarośla wierzbowe. W czasie wycieczki możemy zaobserwować zmiany jakie zaszły w przyrodzie w ostatnich dekadach.

długość: ok. 4,4 km
czas przejścia: 1 h 45 min
trudność: średnio trudna, może być błoto, kilka podejść pod górę
ścieżka zatacza pętlę

Serdecznie zapraszamy do organizacji zimowisk, biwaków oraz obozów, zarówno w budynku jak i na polu namiotowym.