Spotkanie instruktorów NS

Spotkanie Instruktorów NS “Majowa pogadajka”
15 maja, wtorek, godz. 19 – 21
ul. Piaskowa 4, lokal Chorągwi.

Spotkanie ma charakter koleżeński, nie jest obowiązkowe. Zapraszamy na nie chętnych instruktorów Nieprzetartego Szlaku z Chorągwi Stołecznej, Druhny i Druhów “po fachu”, bo chcemy poznać się nawzajem i dowiedzieć czegoś więcej o drużynach NS, które działają w naszej okolicy. Każdy z nas prowadzi drużynę na swój własny sposób, ma doświadczenie w harcerskim działaniu, mniejsze lub większe ale zawsze bardzo cenne. Fascynujące jest to, jak wiele różnych działań może zawierać się w haśle “Nieprzetarty Szlak”!
Chcemy się tymi doświadczeniami i myślami wymienić.
Zapraszamy każdego kto ma chęć i trochę czasu, na spotkanie zorganizowane tylko dla nas, instruktorów NS. Będzie okazją do tego, żeby się poznać, przy kawie i herbacie wymienić myślami, porozmawiać o tym co w naszym działaniu jest radością a co trudnością.
Różnorodność naszych działań może być ogromną inspiracją, którą mamy okazję dać sobie nawzajem.

Cele:
– Wzajemne poznanie instruktorów, integracja.
– Wymiana doświadczeń: poznanie stylów działania drużyn i instruktorów.
– Nawiązanie osobistych relacji, wymienienie kontaktów.
Plan spotkania:
1. Poznanie siebie nawzajem.
2. Każdy chętny opowie o swojej drużynie.
3. Instruktorskie rozważania: O harcerzach i celu naszego działania, o zastępach, o stopniach i sprawnościach, o kadrze i naszych potrzebach, o współpracy z innymi jednostkami, o udziale w imprezach, o zbiórkach.
W zależności od tego, ilu będzie uczestników, rozważania oprzemy albo o formę wspólnej rozmowy albo o formę kawiarenki dyskusyjnej – jeden stół = jeden temat, co jakiś czas będziemy zamieniać stoły, a potem podzielimy się wnioskami.

Jeżeli ktoś wybiera się na spotkanie, to będziemy zobowiązane za informację mailową albo telefoniczną, jeżeli ktoś się nie zgłosi ale w ostatniej chwili zdecyduje się przyjść, to równie gorąco zapraszamy. Będziemy w chorągwianym lokalu z kawą, herbatą i ciastkami niezależnie od tego, ile osób skusi się na udział w spotkaniu! 🙂


phm. Dorota Cichocka-Zawada i phm. Zofia Domańska, drużynowe
kontakt:
Zofia zodomanska@gmail.com, Dorota dorota.cichocka-zawada@zhp.net.pl

Może Ci się spodobać...