Sport dostępny i otwarty. Zawody łucznicze zakończyły projekt

Doskonała zabawa, szczere emocje oraz pierwsze prawdziwe sukcesy strzeleckie. Tak w skrócie można streścić to, co działo się podczas zawodów łuczniczych zorganizowanych przez naszą chorągiew w ostatnią sobotę, 9 grudnia.

Zawody odbyły się w gościnnej Szkole Podstawowej nr. 158 im. Jana Kilińskiego w Warszawie. Po obowiązkowej rozgrzewce, około 20 uczestników, w zespołach 3-osobowych walczyło o jak najlepsze wyniki strzelań. We współzawodnictwie sportowym wzięli udział podopieczni środowisk Nieprzetartego Szlaku. To już drugie wydarzenie, po indywidualnych zmaganiach w ramach akcji „Strzelecka jesień”, zaplanowane z myślą o osobach o szczególnych potrzebach.

O prawidłowy przebieg konkursu zadbali przedstawiciele Mokotowskiego Klubu Łuczniczego „Strzała”, którzy przygotowali młodych zawodników do sportowych zmagań. Dla większości było to pierwsze lub drugie spotkanie z tą piękną, choć na co dzień mało popularną dyscypliną sportu. Ukoronowaniem starań uczestników było uroczyste zakończenie zawodów i oczywiście – wręczenie nagród indywidualnych i zespołowych. W uroczystości zamknięcia wzięła udział p. Beata Orczyk, dyrektor SP nr 158, która pogratulowała wszystkim zawodnikom

Realizowany przy wsparciu finansowym Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy projekt odbywał się pod hasłem „Sport dostępny i otwarty”.

 

Może Ci się spodobać...