Skautowy Meeting: Messengers of Peace 10 kwietnia

10 kwietnia od 18:30 do 20 potrwa Skautowy Meeting. Tym razem opowiemy Wam o tym jak zostać jednym z Messengers of Peace i dołączyć do globalnego programu WOSM. A skoro mowa o WOSM – o projekcie opowie Sebastian Meitz, Director, Project Management WOSM, który przyleci do nas ze Światowego Biura Skautowego z Kuala Lumpur (Malezja).

Messengers of Peace to projekt, który przed kilkoma laty został uruchomiony przez WOSM jako odpowiedź na potrzeby stale zmieniającego się świata. Do projektu można przystąpić na dwa sposoby:

1. wykonując działania na rzecz społeczności lokalnych i w ten sposób stając się częścią globalnej sieci Messengers of Peace;

2. aplikując do funduszu Messengers of Peace i przygotowując projekt, którego celem jest co najmniej jeden z pięciu poniższych obszarów:

• training in dialogue;
  • support for specific peace projects;
  • support to young people living in „hot” conflict situations;
  • capacity strengthening;
  • globalising the Messengers of Peace Global Network.

Zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniu, podczas którego wyjaśnimy jak aplikować z sukcesem. Opowiemy także jakie działania mogą zostać zaakceptowane w ramach Messengers of Peace. Odwiedźcie wydarzenie na Facebooku.

phm. Wojtek Puchacz

członek komendy Chorągwi ds. zagranicy i komunikacji