Rusza program stażowy

Czym jest program stażowy?

Uruchamiamy program stażowy, który jest świetną okazją aby zdobyć cenne doświadczenie. Zaletami stażu są:

rozwój – nowe kompetencje poświadczone referencjami,

wyzwania – zadania na poziomie oddziału warszawskiego największej organizacji młodzieżowej w Polsce,

ludzie – możliwość nawiązania cennych znajomości wśród grona instruktorskiego chorągwi,

elastyczność – dopasowany grafik pracy, możliwość odbycia stażu trwającego od 1 do 7 miesięcy,

indywidualność – indywidualnie skonstruowany, dopasowany do posiadanych umiejętności,  program praktyk w wybranym obszarze.

Dla kogo?

Oferta jest przewidziana dla członków ZHP powyżej 18 roku życia szukających doświadczenia zawodowego i rozwoju ścieżki instruktorskiej.

Informacje organizacyjne

Czas trwania: od 1 maja do 31 sierpnia 2014r. – dowolnie wybrane miesiące.

Współpraca na podstawie umowy wolontariackiej.

Stażysta otrzyma zaświadczenie i opinię o odbytym stażu.

W razie pytań prosimy o kontakt pod adresem choragiew@stoleczna.zhp.pl

Za staż odpowiedzialny jest szef biura chorągwi.

Rekrutacja:

Krok 1. – zapoznaj się z ofertą stażu,

Krok 2. – wybierz interesujący Cię obszar i wypełnij zgłoszenie: http://tnij.org/programstazowy

Krok 3. – o wynikach rekrutacji zostaniesz poinformowany mailowo do 30 kwietnia 2014r. Zgłoszenia przyjmujemy do 21 kwietnia 2014r.

W ramach stażu zapewniamy:

-opiekę koordynatora stażu i wsparcie ze strony pracowników,

-przygotowanie merytoryczne i organizacyjne do realizacji zadań,

-pomoc w opracowaniu indywidualnej ścieżki rozwoju,

-pozytywną i motywującą do działania atmosferę pracy,

-pracę pełną wyzwań,

-możliwość zdobycia cennego doświadczenia, rozwoju swoich umiejętności i zdobycia nowych kompetencji,

-systematyczną ocenę Twojej pracy.

Obszary:

Przygotowaliśmy kilka obszarów, w których możesz odbyć staż:

-Informacja i administracja – wsparcie w pracy Komendanta Chorągwi oraz członków Komendy Chorągwi, tworzenie baz danych, raportów i zestawień, udział w koordynowaniu przepływu dokumentów, ich archiwizacji i cyfryzacji, organizacja spotkań, wdrażanie nowych rozwiązań i technologii w biurze chorągwi, redagowanie pism, udzielanie informacji, przyjmowanie i przekierowywanie połączeń telefonicznych, redagowanie informacji na stronę internetową.

-Promocja – koncepcyjne tworzenie i planowanie projektowe wydarzeń, planowanie kierunków i metod promocji przedsięwzięć chorągwi, zarządzanie informacją, współpraca z zespołem redakcyjnym gazety Instruktor, redagowanie okazyjnych artykułów, prowadzenie fanpage na Facebook’u, tworzenie grafiki, fronted deweloper, profesjonalne fotografowanie, obsługa systemu wordpress i joomla, copywriting.

-Program – tworzenie i wspieranie realizacji propozycji programowych, wspieranie działań referatów metodycznych.

-Internet – umieszczanie informacji na stronie internetowej chorągwi i jej podstronach, budowana, przebudowa stron internetowych zgodnie ze standardami obowiązującymi w ZHP.