Rozpalamy iskrę jamboree w Warszawie! 9 września spotkanie

Już 9 września na Piaskowej odbędzie się spotkanie dla instruktorów i wędrowników, których intryguje pomysł organizacji Światowego Jamboree Skautowego w Polsce w 2023 roku. Tym samym zapoczątkowany zostanie projekt „Ambasadorzy Jamboree 2023”. Ty też możesz wziąć w tym udział!

Do udziału w projekcie zapraszamy osoby w wieku 16-25 lat. Jeśli interesuje Cię organizacja międzynarodowych imprez skautowych, chciałbyś wziąć udział w przygotowaniach do organizacji Jamboree w Polsce, poznać ludzi z całego świata i przeżyć niezwykłą przygodę – zgłoś się.

Wymagamy:

– zainteresowania tematyką promocji i organizacji imprez międzynarodowych

– umiejętności pracy w grupie

– podstawowej znajomości języka angielskiego

– sprawnego poruszaniu się w środowisku internetowym

–  chęci do zdobywania wiedzy i nowych umiejętności

– doświadczenia w organizacji imprez o charakterze co najmniej lokalnym

– doświadczenia w zakresie animacji

– odwagi w podejmowaniu wyzwań

– zaangażowania

Mile widziane:

– doświadczenie w organizacji imprez międzynarodowych

– biegła znajomość języka angielskiego

– znajomość innych języków obcych

– doświadczenie w zakresie współpracy z samorządem lokalnym

– doświadczenie w zakresie promocji i PR

Zapewniamy:

– szkolenie internetowe i warsztaty, dzięki którym podniesiesz swoją wiedzę i  umiejętności
w zakresie komunikacji, promocji, animacji, pracy z grupą, współpracy z administracją samorządową, zasad organizacji Światowego Jamboree Skautowego

– warsztaty językowe

– odpowiedzialne zadania, dużą samodzielność

– możliwość wzięcia udziału w projekcie o charakterze ogólnopolskim

– możliwość współpracy z ludźmi z całej Polski i zza granicy

– udział w JOTA i JOTI

– możliwość prezentacji wypracowanych rezultatów na Zjeździe ZHP

– dla najlepszych możliwość wejścia w skład Zespołu ds. opracowywania koncepcji
i organizacji 25. Światowego Jamboree Skautowego w 2023 r. w Polsce

– i wiele wyzwań

Spotkanie informacyjne dotyczące projektu odbędzie się w dniu 9 września 2013 r. o godzinie 17.30 w Komendzie Choragwi Stołecznej ZHP (ul. Piaskowa 4, Warszawa).

Do udziału w spotkaniu szczególnie zapraszamy instruktorów ZHP pełniących funkcje namiestników, programowców i kształceniowców, a także instruktorów zainteresowanych współpracą międzynarodową, pełnomocników ds. zagranicznych oraz instruktorów zainteresowanych współpracą w Zespole ds. opracowania koncepcji i organizacji 25. Światowego Jamboree Skautowego w 2023 r. w Polsce. Zapraszamy również drużynowych, którzy wraz ze swoimi drużynami chcieliby włączyć się w realizacje projektu i podjąć wyzwania jakie stawia przed nimi propozycja programowa „Ambasadorzy Jamboree 2023”.

Program spotkania:

Dlaczego potrzebujemy Ambasadorów Jamboree 2023 – prezentacja założeń projektu „Ambasadorzy Jamboree 2023” oraz propozycji programowej

Zadania Ambasadorów Jamboree 2023 i system ich wsparcia

23. Jamboree Skautowe w Japonii w 2015 r.– organizacja kontyngentu

Doświadczenia związane z udziałem polskiego kontyngentu w Jamboree Skautowym, możliwościach i wyzwaniach, jakie niesie z sobą organizacja WSJ2023 w Polsce

Informacja o już podjętych działaniach związanych z przygotowaniami kandydatury ZHP do organizacji w Polsce 25. Światowego Jamboree Skautowego w 2023 r. (WSJ2023)

Praca w grupach:

Spark the adventure! – praca nad motywem programowym kandydatury ZHP do WSJ2023

Miasteczko zlotowe

„Polski Akcent”

Harmonogram działań

Prosimy o potwierdzenie udziału do dnia 7 września na e-mail: fsj@zhp.pl

Koordynatorem projektu jest Anna Zalewska (e-mail: fsj@zhp.pl,  tel. 697 330 374).

phm. Wojtek Puchacz

pełnomocnik Komendy Chorągwi ds. zagranicznych