ROZKAZ SPECJALNY Ls.2/2013

im. Bohaterów Warszawy

Warszawa, 06.09.2013 r.

ROZKAZ SPECJALNY Ls.2/2013

Z ogromnym smutkiem przyjęłam wiadomość o odejściu na Wieczną Wartę wspaniałego człowieka, mądrego harcerskiego pedagoga, członka Komisji Stopni Instruktorskich naszej Chorągwi – hm. Czesława Wojcieszka.
Hm. Czesław Wojcieszek był bardzo aktywnym instruktorem Hufca ZHP Legionowo. W przeszłości również związany ze środowiskiem harcerskim w Koszalinie, Toruniu, Gnieźnie i Kwidzynie.
W latach 1992 – 1997 był komendantem Hufca Serock, członkiem komendy Chorągwi Stołecznej oraz członkiem Naczelnego Sądu Harcerskiego.
Trzykrotnie wybierany na Delegata na Zjazd ZHP. Uhonorowany Złotym Krzyżem za Zasługi dla ZHP.
Dla wielu z nas miły i wyważony w swych opiniach człowiek, instruktor o wielkiej kulturze, wzbudzający szacunek i powszechną sympatię. Zawsze z przyjemnością czytaliśmy jego artykuły w legionowskim Azymucie, gdzie dzielił się z czytelnikami swoją inną niż harcerstwo pasją – gotowaniem. Wszystkim nam będzie Druha Czesława brakować.
Jestem przekonana, że swoje harcerskie credo „ iść z Wami, a nie obok Was lub za Wami” Druh Czesław przekazał wielu instruktorom naszej Chorągwi.

Druhny i Druhowie!
1. Ogłaszam żałobę w Chorągwi Stołecznej Związku Harcerstwa Polskiego trwającą do 13 września 2013 r. włącznie.
2. Polecam odczytać rozkaz na specjalnych zbiórkach drużyn.
3. Polecam okryć kirem sztandary harcerskie.
4. Polecam nałożyć czarne opaski na krzyże harcerskie.

CZUWAJ !

/-/ hm. Paulina GAJOWNIK