Rejs na Zawiszy

DCF 1.0

Zapraszamy na harcerską wyprawę morską Chorągwi Stołecznej ZHP na obchody 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej na Weterplatte. Aby nasza wyprawa miała prawdziwie morski charakter, rozpoczniemy ją 24.08.2019 r w porcie, z którego umknął bohatersko z internowania ORP Orzeł – z Tallina. Po drodze zamierzamy odwiedzić urokliwą Rygę, gdzie podpisano traktat kończący wojnę polsko-bolszewicką, a jak się uda to jeszcze Liepaję i Kłajpedę. Na zakończenie rejsu zamierzamy zacumować 31 sierpnia u stóp Pomnika Obrońców Wybrzeża na Westerpatte, aby o świcie 1.09.2019, jako załoga harcerskiego żaglowca flagowego ZHP, wziąć udział w oficjalnych uroczystościach rocznicowych.

Termin: 24 sierpnia – 1 września 2019 r.
Koszt: Przewidywany koszt rejsu to około 1950 zł płatne w 4 ratach (300 zł i 3 razy po 550 zł styczeń, marzec, maj).

Zapraszamy harcerzy starszych, wędrowników, instruktorów i seniorów chorągwi stołecznej, członków innych chorągwi, grono przyjaciół i rodziców harcerzy. Wiek od 15 lat, ale na wniosek drużynowego w uzasadnionych wypadkach jesteśmy gotowi obniżyć wiek graniczny. Zapraszamy drużyny, zastępy lub osoby indywidualnie.

Zwyczajem rejsów Chorągwi Stołecznej jest to, że skład załogi NIE JEST zarezerwowany jedynie dla wodniaków, ale dla wszystkich, a doświadczenie żeglarskie nie jest wymagane. Zgłoszenia na adres pilot@stoleczna.zhp.pl.

Przedpłaty w wysokości 300 zł można wpłacać od teraz na wydzielone konto Chorągwi stołecznej ZHP nr 78114010100000542478001041 z dopiskiem „imię i nazwisko – Zawisza 2019”.
Liczba miejsc ograniczona. Organizatorzy zastrzegają sobie ostateczny dobór uczestników.

Zapraszamy również na stronę wydarzenia na FB.

Czuwaj!

hm. Piotr Nasiadko